e
sv

17 yaşındaki kız nasıl tecavüze uğradığını anlattı! Sürpriz sonlu!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz devirde Twitter’da bir olay gündeme oturdu. Ecem Zahmet ismiyle açılan bir hesap tecavüze uğradığını ve mevt tehditleri aldığını yazdı. Toplumsal medyada epey reaksiyon toplayan olayla ilgili değişik bir ayrıntı meydana gelmişti. Kelam konusu kullanıcı ‘3 yıl evvel konutuna giderken 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını’ argüman etmesi toplumsal medya gündemine oturmuştu. Daha sonra bu isimde rastgele bir bayana ilişkin rastgele bir davanın olmadığı ortaya çıktı. Ayrıyeten rastgele bir kriminal olayın bulunmadığı da tespit edildi.

Bu olayın akabinde misal bir olay daha yaşandı. Ensohaber’de yer alan olaya nazaran Twitter üzerinden yaşadığı tecavüz ve mevt tehditlerini anlatan diğer bir hesap daha uydurma çıktı.

Twitter’da tecavüze uğradığını anlatan hesap sahibi erkek çıktı

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da, His isimli bir kullanıcı da benzeri deneyimlerinden kelam etti. His isimli kullanıcı iki ay evvel tecavüze uğradığını anlattı. Akabinde mevtle tehdit edildiği için ne yapacağını bilmediğini belirtti. Twitter’dan yardım davetinde bulunan hesap ziyadesiyle ilgi topladı.

Lakin işler farklı bir yola hakikat evrildi. Ecem Zahmet olayında olduğu üzere His isimli kullanıcının da uydurma hesap olduğu ortaya çıktı. Hesabın sahibi aslında Van’da yaşayan Ramazan U. ismindeki 1999 doğumlu bir erkeğe aitmiş. Ramazan U.’nun öbür bir bayana ilişkin fotoğrafları müsaadesiz olarak kullanması ve provoke edici paylaşımlar yapması sebebiyle hakkında süreç başlatıldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli