200 dolmuş tarafından kullanılan indiBindi mobil uygulaması yakın zamanda taksilerde de kullanılacak

Pandemi sürecinde artan hijyen gerekliliği, temassız uygulamaların hayatımızdaki önemini bir fazlaca artırdı. Sosyal mesafeyi koruma ve öteki yolcularla temastan kaçınma sebebiyle toplu nakliyat çalgı­larına istek ciddi miktarda azaldı. Bu duyarlı süreçte bilhassa elden ele ödenen nakit paranın gezdiği kent içi ulaşım araçlarında hem yolcular hem de şoförler için risk bir fazlaca yüksekti.

Bundan dolayı geçen Şubat ayında Etken Bank’ın dijital bankası N Basit tarafından geliştirilen indiBindi mobil uygulaması piyasaya sürüldü. İstanbullulara dolmuşlarda QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilme imkanı sunan aplikasyon, artık taksilerde de kullanabilecek.

200’den fazla dolmuş kullanıyor, sırada Avrupa Yakası var

Avrupa yakası Anadolu yakası Bağdat Caddesinde süregelen uygulamayı 200’den fazla dolmuş kullanıyor. Şimdi Üsküdar’da da etkinlik yayınlayan indiBindi, kısa vakit sonrasında Avrupa yakasında da faaliyete geçecek. İlk aşamada bu biçimde 500 aracı geçmeyi hedefleyen firmanın Avrupa yakası Anadolu yakası’daki hedefi bin araca ulaşmak.

Etken Bank Genel Müdür Yardımcısı Betügül Toker, “Pandemi döneminde, ‘elden ele ücret ödenen’ ve nakit paranın kullanıldığı kent içi ulaşım araçlarında teknoloji temelli bir çözüm için indiBindi’yi geliştirdik. indiBindi hem sürücüler hem de yolcular için gereksinim duyulan hijyeni, hızı, kolaylığı sağlıyor. Bugün Avrupa yakası Anadolu yakası’da birçok sarı dolmuş hattında kullanılabilen indiBindi, kısa zaman içinde taksilerde de hizmet verecek. Bu biçimde taksilerde de rezervasyon ve QR kod ile ödeme özelliği uygulamada yer alacak” dedi.

indiBindi ile Kadıköy-Bostancı ve sisteme yakın zamanda dahil edilen Üsküdar hattı ile beraber 30’dan fazla hatta, şu an için 200 dolmuşta hizmet verdiklerini anlatım eden Betügül Toker, “İlk aşamada 500 dolmuşta hizmet vermeyi hedefliyoruz. Süratli bir gelişme ile beraber Avrupa yakası Anadolu yakası’un arkasından değişik şehirlerde de yaygınlaşmayı planlıyoruz. Gelişme mevzusundaki bu çalışmalarımızın yanı sıra uygulamayı yurt haricinde da pazarlamak için lüzumlu aksiyonları alıyoruz” dedi.

5 bin etken kullanıcı ve 100 bin TL’ye yaklaşan günlük hacim

İndiBindi’nin bin çalgı hedefinin haricinde öne çıkan rakamlarına baktığımızda okulların açıldığı dönemde indiBindi’nin daha oldukça kullanıldığı gözleniyor ve kısa bir müddet içinde indiBindi üstünden günlük ulaşım ücretinin 100 bin TL’yi geçmesi planlanıyor. 5 binden fazla kullanıcının etken olarak kullandığı tatbik, değişik şehirlerdeki yaygınlaşma politikasıyla 1 milyon kullanıcıyı hedefliyor.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli