e
sv

2022 Genesis G90’ın lüks kabini ve etkileyici özellikleri ortaya çıktı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz ay paylaşılan 2022 Genesi G90‘ın dış dizaynına ait görsellere bugün yenileri eklendi. Ayrıyeten lüks sedanın yenilenen iç yerinden da manzaralar geldi.

2022 Genesis G90 özellikleriyle neler sunuyor?

Selefine kıyasla daha çağdaş ve lüks bir hayat alanına sahip olan 2022 Genesis G90’ın iki kollu direksiyonunda bile kabinin genel temasıyla uyumlu süslemeler mevcut. Onun çabucak ardında ise 12.3’er inçlik ekranlardan oluşan bir panel bulunuyor. Merkezdeki multimedya ekranının altında dijital klima denetimleri mevcut. 

Lüks sedanın kabininde yumuşak deri kullanımı tartıda ve yer yer ahşap ayrıntılara yer verilmiş. Genesis’in açıklamasına nazaran ahşap yüzeylerde kullanılan materyaller, gazeteler de dahil olmak üzere günlük ömürde atık kağıtların tekrar işlenmesiyle elde edilmiş. Bunun yanında, 23 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi ve başka ayrı denetim edilebilen, ambiyans aydınlatmasına sahip iki tane panoramik sunroof da özellikler ortasında.

Yeni G90, koku sistemi ile donatılan birinci Genesis modeli olma özelliği taşıyor. Sistem iki farklı kokuyu tıpkı anda barındırabiliyor ve kokunun tipi ile yoğunluğu multimedya sistemi yahut art koltuktaki dokunmatik denetimci vasıtasıyla ayarlanabiliyor. Sırt kısmında 10, minder kısmında da 2 tane hava hücresi bulunan ön koltuklar da dört farklı masaj çeşidi sunuyor.

Elbette G90’da en değerli mevzulardan biri gerideki yolcuların konforu. Bu noktada sağ tarafta bulunan VIP koltuk dikkat çekiyor. Isıtma ve havalandırma özelliğine sahip koltukta ayarklarınızı uzatarak seyahat etmeniz mümkün. Art koltuklar ayrıyeten elektrikli olarak geriye yatırılabiliyor. İki koltuk ortasındaki konsolda 8 inç dokunmatik ekran ve çeşitli düğmeler mevcut. Buradan koltuk, klima ve aydınlatma üniteleri üzere ayarlamalar yapılabiliyor.

Hayat alanı bir kenara, 2022 Genesis G90’ın kaputu altında 3.5 litre V6 üniteye yer verilecek. Kore versiyonunda 380 beygir güç ve 530 Nm tork üretecek motor, 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilecek. Dört tekerlekten çekiş sistemi de özellikler ortasında olacak. Sürüş konforu ise öndeki kameradan bilgi alan elektronik denetimli süspansiyon ve sedanın yüksekliğini 25 mm’ye kadar artırabilen havalı süspansiyon sistemine emanet.

Art akstan yönlendirme sisteminin de özellik listesinde olduğu 2022 Genesis G90’da üç farklı moda sahip ayarlanabilir fren sistemi mevcut. Şoför yaklaştığında ortaya çıkan kapı kolları, tek tuşla tüm kapıları otomatik kapatan EasyClose sistemi, fren pedalına basıldığında otomatik kapanacak halde ayarlanabilen şoför kapısı ve akıllı telefonun anahtar olarak kullanılmasını sağlayan Digital Key 2 sistemi de özellikler ortasında.

Son olarak, şoförün aracı çalıştırabilmek için parmak izi kimlik doğrulama sistemini kullanması gerekiyor. Bu sayede hem güvenlik sağlanıyor hem de farklı şoförlerin evvelce yüklenmiş şahsî tercihleri parmak izine nazaran otomatik ayarlanıyor.

2022 Genesis G90, önümüzdeki yıl satışa sunulmuş olacak. Lüks sedanın iç ve dış dizaynına aşağıdaki galeriden göz atabilirsiniz:

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli