e
sv

2022 Taban fiyat açıklandı!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Taban fiyat çalışmaları bir müddettir sürüyor. Birinci olarak 1 Aralık’ta yapılan minimum fiyat sonucunda milyonlarca insanı ilgilendiren minimum fiyat kararı açıklandı. Taban fiyat için son toplantı bu sabah 11.00 civarında başlamıştı. Toplantı sonucunda 2022 minimum ücret aşikâr oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 15.00’de yeni taban fiyatı açıklamak için konuşma yaptı.

2022 Taban fiyat açıklandı!

Bugün hem Merkez Bankası kararı hem de minimum fiyatın açıklaması ismine değerli bir gündü. Yapılan açıklama “İşçi olmazsa patron olmaz, patron olmazsa personel olmaz” tabirleri ile başladı. Akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yılda taban fiyatı en alt sayısı 4250 TL olarak açıkladı.

Bugün değerli olan bir başka gelişme ise Merkez Bankası faiz açıklamasıydı. Geçtiğimiz ay faizde indirim yapan Merkez Bankası’nın Aralık ayı kararı merakla bekleniyordu. Bu kapsamda Merkez Bankası bu ay da faiz indirimi yaparak siyaset faizini 14 düzeyine kadar çekti. Böylelikle faiz oranı bu ay da 100 puan daha indirilmiş oldu.

Bugün dolar 15 TL‘nin üzerine çıkarak yeni rekorunu kırmıştı. Oynak dolar kuru sebebiyle hayat kaidelerinde da belirsizlik kelam konusu. Hal bu türlü olunca faizde bir daha indirime gidilmesi vatandaşları endişelendirdi. Enflasyonun tesirlerinin 2022 Ocak ayında epey hissedilmesi de beklentiler ortasında. Dolar kurundaki çalkalanmaların da tesirlerinin 2022 yılının birinci aylarında daha fazla hissedilmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli