e
sv

2022 Toyota RAV4 Adventure, bu sefer Avrupa pazarı için sahnede

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Toyota, eser gamındaki SUV modelleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Japon üretici bu kere Avrupa için yeni 2022 Toyota RAV4 Adventure‘ı tanıttı. Yeni RAV4 Adventure ile birlikte modelin mevcut seçeneklerine de kimi güncellemeler geldi.

2022 Toyota RAV4 Adventure’ın ön dizaynına baktığımızda daha sert bir duruşa sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu kapsamda mevcut panjur tasarımı yerine tamamı siyah ayrıntılardan oluşan altıgen panjur kullanılmış. Logo da biraz aşağı çekilerek panjurdaki şeritlerin ortasına pozisyonlandırılmış. Ayrıyeten LED farlar da değişmiş ve yeni grafikler kullanılmış.

Tampon da yeni RAV4 Adventure’ın maceracı ruhuna uyacak biçimde yenilenmiş ve alt kısımda daha geniş bir muhafaza plakasına yer verilmiş. Biraz daha üst taşınan sis farlarının etrafı de elden geçirilmiş. Bunun yanı sıra daha geniş dodikler, Urban Haki ve Dinamik Gri renklerinden oluşan çift tonlu gövde ve yeni 19 inçlik jantlar da RAV4 Adventure’ın dikkat çeken tasarım ayrıntıları ortasında.

RAV4 Adventure’ın iç yerinde turuncu dikişlerle kombinlenen siyah yapay deri döşemeye sahip koltuklar yer alıyor.

Yeni model, 2022 yılından itibaren öbür RAV4 versiyonlarında da görebileceğimiz kimi ayrıntılara da mesken sahipliği yapıyor. Yeni projeksiyon tipi LED farlar, LED sis farları ve yeni 10 kollu alaşım jant tasarımı (parlak gümüş yahut parlak siyah) dış taraftaki değişiklikler. Kabinde ise yeni LED aydınlatma, standart elektrikli ayarlanabilir ön yolcu koltuğu, aydınlatmalı cam denetim düğmeleri ve yeni USB C girişleri mevcut.

RAV4 Adventure’ın kaputu altında rastgele bir sürpriz yok. Toyota’nın dördüncü jenerasyon hibrit sistemi ve AWD-i dört teker sistemi standart. 2.5 litre akaryakıtlı ünite ve iki elektrik motorunu kombinleyen sistem 222 beygir güç ve 221 Nm tork üretiyor.

Yeni Toyota RAV4 Adventure ve yenilenen RAV4 model ailesinin Avrupa teslimatları 2022’nin birinci çeyreğinde başlayacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli