e
sv

2022 Yılında Oyun Kesimine Damga Vuracak 6 Yeni Trend!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Oyun dalında her geçen gün yeni değişiklikler piyasaya damga vuruyor. Geçen yıllarda birçok eski imal tekrar tasarlanmıştı. Fakat 2022 yılı çok farklı olacak.

İster çocuk olun isterseniz bir yetişkin oyun dünyası çocuklardan yetişkinlere herkesin ilgisini çekebilecek üretimlerden oluşuyor. Bu büyük dünya çeşitli yenilikler ve gelişmelerle büyümesini sürdürüyor. Yayınlanan bir pazar araştırmasına nazaran oyun sanayisinin 2026’ya kadar 300 milyar doları bulması bekleniyor.

Bu devasa büyümenin konsol, PC yahut taşınabilir platform ayırt etmeksizin oyun kesimini etkileyecek dinamik ve teknolojik gelişmelerden kaynaklanıyor. Pekala bu durumla birlikte 2022’ye damga vurması beklenen trendler neler olacak?

İşte 6 en yeni Trend gelişmeden başlıklar.

1. Fazla güç, fazla performansı gerektirecek

Oyun dünyasındaki bu ilerleme yüksek çözünürlüğe sahip ekran kartları ve ekstra güçlü işlemcilerle direkt orantılı bir halde gelişecek. Üretilen oyunları rahatça oynatabilecek teknolojik gelişmeleri içerisinde barındıran oyun bilgisayarları ise burada en büyük ehemmiyete sahip olacak.

Geçen yılki oyun bilgisayarı teknolojisine doyan gamerlar, buradaki en değerli talebin 2022’de daha fazla üstün teknolojiye sahip bilgisayarların temini olacağı varsayım ediliyor.

2. Gaming aksesuarlar olmazsa olmaz gereksinim olacak

Oyuncuların vazgeçemediği bu aksesuarların ehemmiyeti her geçen gün artıyor. Hiç bir sorun olmadan oyun tecrübesi yaşamak isteyen oyunseverlerin yüksek performans aldıkları bu özel olarak tasarlanmış kulaklık, mikrofon yahut monitör üzere gaming aksesuarları kıymetini önemli biçimde artıracak. Gelecek yıllarda ön planda bu aksesuarlar olacak.

Oyun dalının bu derece büyümesi ile 2022 yılında bilhassa oyuncu aksesuarlarının satışları birebir oranda büyümesi bekleniyor.

3. Devam oyunlarının sayısı artacak

Bir vakitlerin çok tanınan oyunları günümüz teknolojisi ile uyarlanmış olarak tekrar tasarlanan versiyonları oyuncuların oldukça ilgisini çekmişti. Bu ilgiyi fark eden firmalar ve üretimciler birçok eski oyuna yeni versiyonlar çıkarmaya başlamışlardı.

Devam oyunlarını büyük bir heyecanla bekleyen bu oyunseverler, oyunları çıkar çıkmaz satın alıp ve en süratli müddette bitirmişlerdi.

Taleplerin bu kadar artmasıyla daha fazla devam oyununun 2022 ve sonraki yıllarda piyasaya daha fazla sürüleceği ve kesimde çok ses getireceği öngörülüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli