e
sv

2022’nin IT Trendleri, IT Strateji Günü’nde Ele Alındı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Karel öncülüğünde gerçekleşen, kesimin birinci ortak aktifliği olan IT Strateji Günü’nün beşincisi 8 Aralık Çarşamba günü yapıldı. Açılış konuşmasını Karel Teknik Murahhas Üyesi ve TESİD İdare Konseyi Lideri Yaman Tunaoğlu’nun yaptığı IT Strateji Günü’ne canlı olarak 55 binin üstünde izleyici katıldı. Online olarak gerçekleşen aktiflikte, IT dünyasına ait son gelişmeler ve trendler, uygulanabilirliği olan gerçekçi yaklaşımlarla aktarıldı. En güçlü teknoloji firmalarının bir ortaya gelerek önümüzdeki bir yıllık vizyonlarını paylaştığı, strateji odaklı aktifliğe Karel’in yanı sıra Amazon Web Services, BGA Security, Dell EMC, Forcepoint, Intel, Juniper Networks, McAfee, Microsoft, Oracle, Paloalto, SAS, TESİD ve VMware yetkili IT yöneticileri katılarak trendler ile gelecek vizyonlarını anlattı.

Karel’den İdare Danışmanı Nurşen Yıldırım aktiflik hakkında şunları söyledi:

“IT Strateji Günü’nde kesim profesyonelleri bir ortaya geldi. Pandemi periyodunda ivme kazanan bilişim dalı tüm ayrıntılarıyla ele alındı. Çeşitli markalardan değerli iştirakçiler IT stratejilerinin evrimi, bulut stratejisi ve bulut güvenliği, akıllı kentler, Zero Trust Yaklaşımı ve 2022 Güvenlik Vizyonu, Büyük Tesir yaratacak 6 Temel Teknoloji ile ilgili IT kesimine ait öngörülerini paylaştılar.

Beşincisini düzenlediğimiz etkinliğimize, her yıl IT dalından artarak devam eden büyük bir ilgi var. Bu yıl 55 binin üzerinde kesim temsilcisi canlı yayınımıza katıldı. Aktifliğin kayıtlarının Youtube üzerinden yıl boyunca izlenmesiyle bu sayının en az 3 katına ulaşacağını varsayım ediyoruz. IT dalından 14 üst seviye yöneticinin IT trendlerini anlattığı etkinliğimizde eser ve marka tanıtımı yapmadan, IT’ciler için trendlere uygun değerli ipuçları ve uygulama usullerini iletmeye çalışıyoruz. Bu da iştirakçilerin bu aktiflikten somut olarak yararlanmalarını sağlıyor. Her yıl husus başlıklarımız ve iştirakçi şirket temsilcileri için kapsamlı bir anket ve ön araştırma yapıyoruz. Aktiflik sonrası anketlerimizde, aktarılan trend ve bilgilerin yıl içinde IT profesyonellerince kullanıldığını ve işlerine çok yaradığını görüyoruz.

Karel, Türkiye’de ve bölgede Bilişim alanında öncü bir marka. 3500 çalışanımızla, Ar-Ge ve üretim potansiyelimizle bölüme yaptığımız katkıyı bu biçim etkinliklerle pekiştirmeyi önemsiyoruz. İştirakin yüksek ve sonucun tesirli olması ise bizi memnun ediyor.“

IT Strateji Günü 2021 aktiflik görüntüsüne buradan ulaşabilirsiniz;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli