e
sv

2023 Acura Integra ortaya çıktı: Şimdilik bir prototip

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uzun müddettir ipucu görselleriyle karşımıza çıkan 2023 Acura Integra bugün resmi olarak gösterildi. Karşımızda duran araba şimdi bir prototip olsa da üretim tarafında büyük değişim beklenmiyor.

2023 Acura Integra tasarımı

Birinci kuşakta olduğu üzere liftback sedan formunda tasarlanan 2023 Acura Integra prototipinin ön kısmında LED aydınlatmalar ve keskin geçişli LED gündüz farları dikkat çekiyor. Elmas formlu geniş panjur ve merkez hava girişi parlak siyah renkte karşımıza çıkarken, tampon kenarlarında da yuvarlak sis farları göze çarpıyor.

İkonik Integra Type R’ı anımsatan gövde rengi ve tavanda, aynalarda ve art difüzörde bulunan parlak siyah ayrıntılarıyla dikkat çeken modelin gerisinde da yuvarlak egzoz çıkışları, öndeki aydınlatmalarla uyumlu LED stoplar ve entegre bagaj spoyleri göze çarpıyor. 19 inçlik mat siyah jantlar, Brembo yüksek performanslı frenler ve sarı kaliperler de başka ayrıntılardan.

Civic temelli modelin teknik ayrıntıları şimdi muhakkak değil, lakin Civic Si’deki 1.5 litre turbo dört silindirli üniteden güç alacağını biliyoruz. Bu motor Civic Si’de 200 beygir güç ve 260 Nm tork üretiyor. 2023 Acura Integra’da bu gücün artıp artmayacağı şimdi aşikâr değil. Öte yandan, manuel şanzımanın tek seçenek olduğu Civic Si’nin tersine Acura Integra’da otomatik seçeneği de bulunacak.

Yeni Acura Integra’nın seri üretim versiyonu 2022’nin ortalarında satışa sunulmuş olacaktır. Net fiyat belirli değil, fakat başlangıç fiyatının 30 bin dolar civarında olacağı onaylandı. Arabada önden çekişin standart olacağını da belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli