e
sv

ABD’li senatör kripto paraları tekrar eleştirdi: Güvenilmez, yıkıcı ve tehlikeli

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren kripto para ünitelerine karşı olan olumsuz tavrıyla biliniyor. Warren, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından 14 Eylül Salı günü düzenlenen bir konferansta yeniden kripto para ünitelerini sert bir lisanla eleştirdi:

“Kripto para üniteleri ile ilgili birçok sorun var: Güvenilmez teknoloji, dolandırıcılık, yıkıcı tesirler, yüksek kurullar. Bu problemler güçlü olmayan rastgele bir yatırımcı için büyük tehlikeler oluşturabilir.”

Evvelce başkanlığa da aday olmuş olan senatör, yatırımcıların korunması için düzenleyicilerin gerekli tedbirleri alması davetinde bulundu.

“Yüksek komiteler yatırımcıya ziyan veriyor”

Warren bunlara ek olarak, merkezi olmayan finans platformlarında, Ethereum ağındaki token takas fiyatının 500 dolardan fazla olduğunu söz etti. Senatör, bu üslup yüksek komitelerin küçük yatırımcıların parasını eriteceğini ve yıkıcı sonuçlara yol açacağını düşünüyor.

Senatör, son olarak geçtiğimiz hafta Bitcoin’de yaşanan düşüşe de dikkat çekti: “Saatler içinde 400 milyar dolarlık piyasa pahası yok oldu ve birçok yatırımcı Coinbase’e ulaşamayarak ziyan gördü.”

Warren, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada da kripto paralarda yaşanan dalgalanmaların yatırımcılar için risk teşkil ettiğini söylemiş ve SEC’e düzenleme getirme davetinde bulunmuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli