Açıklanan Farklı Bağlantı Türleri (Bağlantı Türleri)

 

Linkler, bir internet sayfasını diğerine bağlayarak İnternet’i olası kılar. Onlar olmadan, çevrimiçi gezinmek oldukça daha zor olurdu.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) için de yaşamsal ehemmiyet taşırlar.

Şaşırtıcı olmayan bir halde, her biri SEO’ya katkısı olan birçok irtibat türü vardır. Genel hatlarıyla, bir bağlantının hem teknik yönlerine (teknik SEO için) bununla birlikte teknik olmayan yönlerine (irtibat oluşturma için) bakmak yararlıdır.

Teknik SEO: Köprü Türleri
Teknik, HTML kodundaki irtibat türlerini anlatım eder. Bunu, bir internet sayfasındaki biçimlerini ve işlevlerini tanımlayan “klasik” bilgisayar bağlantısı tanımı olarak düşünün.

Köprüler ( Linkler)
Bu, en yaygın irtibat türüdür ve emsalsiz SEO için en önemlisidir. Sizi İnternette başka bir yere gönderen tıklanabilir bir metin gördüğünüzde, bu bir köprüdür. Dahili irtibat, geri irtibat oluşturma ve arama motoru listesinde kullanılan bağlantıların bir çok, irtibat.

Bir hikayenin en ilgili bölümü etiket Çapa bağlantının gömülü olduğu metin. Bu, arama motorlarının bu metnin “” bölümünde belirtilen hedef internet sayfasıyla ne kadar ilgili bulunduğunu ölçmesine imkan tanır.href” mahiyet.

Fotoğraf Linkleri
Bir fotoğraf bağlantısı, köprünün metin yerine resmin içerisine gömüldüğü yerdir. Bir ziyaretçi bu resme her tıkladığında, onları alakalı hedefe gönderir. HTML kodunda, fotoğraf linkleri bir bağlantıdan başka bir şey değildir. içerisindeki etiket etiket.

Fotoğraf bağlantılarının en mühim bölümlerinden biri “alt” mahiyet. Internet geliştiricileri bunu, arama motorlarının liste yaparken ilgi düzeyini belirlemek için kullandığı görüntünün amacını ve bağlamını tarif etmek için kullanır.

Linkler
Rel linkleri, mevcut internet sayfası ile İnternet’teki başka bir internet sayfası arasındaki ilişkiyi kurar. kullanır etiketi ve ilişkili “rel” mahiyet.

SEO’da rel bağlantılarının en yaygın kullanması kanonik etiketler içindir. Bu etiketler, arama motorlarına geçerli sayfayı dizine eklememelerini söyler, bunun yerine olması ihtiyaç duyulan ana internet sayfasına işaret eder. SEO performansı için problem yaratabilecek yinelenen sayfaları belirlemeye destek olurlar.

Bağlantı kurallılaştırma örneği şu kodladır: http://www.webpage.com/home.html>. Bu, Google’ın hedefi dizine eklemesi icap ettiğini bilmesini sağlar. href geçerli sayfa yerine.

Nofollow Bağlantılar
Nofollow bağlantısı, arama motorlarına indeksleme için belirtilen bağlantıyı eklememelerini söyler. Bu, hangi sayfaların yoksayılacağını açıkça belirterek arama motorları için taramayı optimize etmek için kullanışlıdır. Örnekler içinde hususi sayfalar, kullanıcı tarafınca açılan içerik ve ücretli linkler sayılabilir.

Nofollow bağlantılarını kullanmanın iki yolu vardır. Biri etiketi kullanmaktır . Bir arama motoru bununla karşılaştığında, yok sayar herşey sayfadaki linkler. Bağlantı bazında hariç tutmak istiyorsanız, rel=”nofollow” mahiyet etiket.

Teknik Olmayan SEO: Bağlantı Türleri

Teknik olmayan SEO’lar, SEO amaçları için kullanılan değişik irtibat türleridir. Ek olarak, temel bir SEO stratejisi olan irtibat kurma için temel yapı taşlarıdır.

Bağlantı oluşturma, yüksek otorite internet sitelerinin onlara işaret etmesini sağlayarak internet sayfalarının arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Buradaki düşünce, emin bir internet sayfası, internet sitenize kaynak olarak atıfta bulunuyorsa, alakalı, kaliteli bilgiler içermesi gerektiğidir.

Birçok değişik irtibat, bir sayfanın SEO’sunu etkisinde bırakır. Bunlar şunları ihtiva eder:
İç
Dahili linkler, aynı internet sayfası tesir alanındaki öteki sayfalara işaret eder. Kullananların internet sitenizde daha uzun zaman kalmasını sağlayarak arama motoru netice sayfalarındaki (SERP’ler) sıralamaya bilvasıta olarak katkıda bulunurlar, bu da arama motorlarının sitenizi ilginç ve kullanışlı olarak görmesi anlama gelir.

Harici
Dış irtibat türleri, başka bir internet sayfasındaki ve tesir alanındaki sayfalara işaret eden bağlantılardır. Amaçları, kullanıcıları sayfanızdaki içinde ne olduğu tamamlayacak yahut daha çok açıklayacak kaynaklara yönlendirmektir.

Dış linkler, sıralamaya direkt katkıda bulunmasa da, pozitif bir kullanıcı deneyimi meydana getirmeye destek verir. Bu, gelecekte iştirakı ve potansiyel sıralamayı artırmaya destek olabilir. Ek olarak, geri irtibat alma şansı da dahil olmak suretiyle öteki internet sayfası sahipleriyle sohbetler açar.

Geri linkler
Geri linkler yahut giden linkler, sayfa sıralamanızı yükseltmek için en etken irtibat türlerinden biridir. Bununla beraber, birtakım türler ötekilerden daha çok ağırlık taşıdığından, bütün geri linkler aynı değildir.

Onaylanmamış geri linkler, SEO için altın standarttır. Siz istemeden ücretsiz bir şekilde verilirler – muhtemelen site sahibi içeriğinizi ilgili ve kıymetli bulmuş olduğu için. Size geri irtibat veren internet sitesinin otoritesi ne kadar yüksek olursa, sıralamanız o denli yüksek olabilir.

Onaylanmamış geri bağlantılarla alakalı problem, elde edilmesinin zor olmasıdır. Onaylı geri bağlantıların devreye girmiş olduğu yer burasıdır. Bu, öteki internet sayfası sahiplerinden etken olarak onları istek ettiğiniz yerdir. Misafir gönderilerinden sosyal bahsetmelere kadar irtibat kurma kampanyaları için birçok geçerli strateji vardır.

Kullanmayı planladığınız irtibat türü mutlaka, bunlar açıklayıcı olmalıdır. Uzun URL adresleri okunamayabilir, bu da arama motoru sıralamanızı ve dizine eklemenizi etkileyebilir. Bağlantı kısaltıcılar Bitly benzer biçimde, seçtiğiniz herhangi bir adla linkleri kısaltmanıza izin vererek hem kullanıcılar bununla birlikte arama motorları için daha iyi görünmesini sağlar.

SEO’nuzu kısa bağlantılarla izleyeceği yolu göstermeye hazır mısınız? Bugün bizimle bir hesap oluşturun!

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …student loan.

Bu Hizmet Yazılarına Bakın

mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz  güvenlik kamerası Yeni Nesil Anons Sistemi Emniyet açısından en çok ölçüde olan ve yeni nesil anons sistemleri içinde değerlendirilen Honeywell acil anons sistemi ihtar özelliği bakımından öteki seçeneklerden oldukça daha etken

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli