e
sv

Adata, Yeni Jenerasyon DDR5 Belleklerini Duyurdu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Adata, 4800 MHz düzeyinde suratlar sunan yeni jenerasyon DDR5 bellek modüllerini piyasaya sundu. Üretici, çok çeşitli anakartlarda optimum performans ve uyumluluk sağlamak emeliyle AORUS, ASRock, ASUS, Gigabyte MSI ve ROG dahil olmak üzere altı ana anakart markasıyla birlikte çalıştığını bildirdi.

CPU çekirdeği için daha fazla bant genişliği sunacak DDR5 bellekler yakında piyasaya çıkmaya başlayacak. ADATA DDR5-4800, 4800 MHz’e kadar süratlerde çalışırken 8 GB, 16 GB yahut 32 GB kapasiteli tekli modüllerde satışa çıkacak. Ayrıyeten 2×8 GB, 2×16 GB ve 2×32 GB üzere bellek kitleri de çift kanal takviyesinden yararlanmak isteyen kullanıcılara sunulacak. Ek olarak, CL40 olarak ayarlandığını ve bu voltaj bedelinin 1.1V olduğunu not olarak düşelim.

Yeni RAM’ler ayrıyeten Kusur Düzeltme Kodu (EEC) teknolojisinin yanı sıra eri iletimi ve güzelleştirilmiş güç verimliliği için yerleşik Güç İdaresi Entegre Devresine (PMIC) sahip. Adata, yeni jenerasyon belleklerinin yüksek kaliteli yongalarla üretildiğini ve sıkı testlerden geçtiğini söylüyor. Ayrıyeten güvenilirlik için JEDEC ve RoHS standartlarına uygun bir halde üretim yapılıyor.

DDR5 standardına dayanan bellekler birinci olarak 12. jenerasyon Alder Lake işlemcilerle birlikte piyasaya çıkacak. Dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan SO-DIMM RAM çeşitleri ise yılın son aylarında satışa sunulacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli