e
sv

Adidas Metaverse için NFT koleksiyonu başlattı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Önde gelen kurumların Metaverse dalına giriş yapması artık şaşırtan değil. Son devirde birçok önde gelen ünlü marka metaverse bölümüne giriş yaptı. Kısa bir mühlet evvel metaverse bölümüne giriş yaptığını duyuran Adidas artık de NFT koleksiyonunu duyurdu.

Önde gelen spor giysi markası Adidas, özel eser indirimlerine erişim ve NFT topluluğunda kelam sahibi olma üzere avantajlar sunan koleksiyonunu kısa bir müddet içerisinde piyasaya sunacak. Adidas’ın NFT koleksiyonu “Into the Metaverse” olarak isimlendiriliyor. 

Adidas’ın metaverse koleksiyonunda bir Bored Ape tarafından giyilmiş Adidas eşofmanı, siyah sweater ve turuncu bir bere yer alıyor. Adidas’ın NFT’lerini almaya hak kazanacak şanslı sahipler dijital ve fizikî Adidas eserlerine erişim sağlayabilecek.

Öte yandan bu Adidas’ın Metaverse alanında attığı birinci adım değil. Çünkü kısa bir mühlet evvel The Sandbox ile iş birliği yapan Adidas, bu alana giriş yapmıştı.

Öte yandan Adidas’ın dışında da birçok şirket metaverse alanına giriş yapmış durumda. Facebook’un ismini Meta olarak değiştireceğini açıklamasının akabinde önde gelen şirketler tarafından metaverse alanına büyük bir ilgi duymaya başladı. Şu ana kadar metaverse kesimine dahil olan şirketler ortasında başta Facebook olmak üzere Budweiser ve Pepsi üzere önde gelen firmalar yer alıyor. Öte yandan Nike da kısa bir müddet evvel Metaverse alanına giriş yapmış ve dijital ayakkabı stüdyosu RTFKT’yi satın aldığını duyurmuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli