AirTag’ler İçin Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Apple, geçtiğimiz nisan ayında aklınıza gelebilecek her türden eşyanın yerini takip etmenize olanak sunacak yeni cihazı AirTag‘i tanıttı. Fazlaca kullanışlı ve ilk bakışta son sıradüzen faydalı şeklinde görünen AirTag, kısa zaman ondan sonra olası güvenlik sorunları ile gündeme gelmeye başladı.

Önce bir hacker tarafından hacklenen AirTag, arkasından da insanları takip etmek için kullanılabilir olması sebebiyle eleştirildi. AirTag oldukça minik boyutlu bir cihaz ve kolayca birinin cebine ya da çantasına atılabilir. Bu ihtimal de insanlara tefrik ettirmeden onları takip edebilmek şeklinde ürpertici bir sorunu bununla birlikte getiriyor. Haliyle de bu durum bol bol eleştirildi. Apple ise AirTag’i tamamımız adına güvenilir hale getirmek için çalışmalara devam ediyor ve bahsi geçen sorunu çözmek için yeni bir güncelleme yayınlandı.

AirTag, bağlı olduğu iPhone’dan uzak kalınca uyarı verecek:

AirTag’ler başlangıçta bağlı oldukları iPhone’lardan üç gün boyunca uzak kalmaları durumda sinyal vermek üzere tasarlanmıştı. Gelen yeni güncelleme ile bir AirTag sahibinin telefonundan 8 – 24 saat arayla uzak kalırsa bir ‘bip’ sesi ile uyarı verecek. Bu da AirTag’ler ile takip edildikleri bir senaryoda insanları uyaracak. Yalnız açık konuşmak gerekirse bir insanın 8 – 24 saat aralığındaki bir zaman diliminde takip edilmesi ihtimali bile oldukça can sıkıcı. Yeni özelliği deneyimleyenlerden gelen ilk yorumlar ise uyarı sesinin düşük ve kısa süreli olduğu yönünde.

Apple, önümüzdeki süreçte AirTag’leri güvenilir kılmak için geliştirmeler yapmaya devam edeceğini söylüyor. Şirket ayrıca konuya ilişik yaptığı açıklamada Android kullanıcıları için de bir uygulama geliştirdiklerini belirtti. Buna nazaran bir kullanıcıyla birlikte hareket eden sahibinden ayrılmış bir AirTag ya da Find My ağ özellikli aksesuarı tespit etmeyi sağlayacak bir Android uygulaması tanıtılacak. Bu uygulamanın önümüzdeki aylarda gelmesi umut ediliyor.

AirTag hakkında videomuza göz atmak isterseniz;

Teknoone.net size ihtiyac duyulan bütün verileri parasız bir durumda sunacaktır. Ek olarak eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza olanak sağlar. acil anons sistemi WordPress ücretli temalar Internet Sitenizi WordPress Temalarıyla Kurmak WordPress ücretsiz Temalar WordPress ile web siteleri geliştirirken, binlerce açık kaynak ve ücretli tema hırsız alarm sistemi arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır. F5 Teknoloji güvenlik sistemleri ve

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli