e
sv

Akıllı telefon satın alma kılavuzu! Nelere dikkat etmelisiniz!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Akıllı telefonlar için satın alma kılavuzu, bir sonraki akıllı telefonunuzu satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken kimi ipuçları ve püf noktaları. İşte bilmeniz gerekenler…

Şu anda yeni bir akıllı telefon satın almayı planlıyorsanız bu kadar seçenek ortasında başınız karmakarışık olabilir. Akıllı telefon pazarı, her yıl yüzlerce modelin piyasaya sürülmesiyle büyük patlamalara şahit oluyor.

Kimileri DSLR gibisi kameralar vaat ederken, başkaları iş bilgisayarınızı katlanabilir aygıtlarıyla değiştirme kelamı veriyor. Ortalarından seçim yapabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz çok şey var lakin bu kolay değil.

Artık ne seçeceğiniz ne kadar ödemeniz gerektiği, hangi markaları göz önünde bulundurmanız gerektiği ve öteki benzeri sorgular hakkında size rehberlik edeceğiz. Bunlardan kimilerini aklınızda tutmanız, karar verme sürecinde size katiyetle yardımcı olacaktır.

Akıllı Telefon Satın Alırken Akılda Tutulması Gerekenler!

Bütçeniz

Satın alma kararı verirken en değerli faktör budur. Bir telefonda yalnızca 10.000 ₺ harcama konusunda rahatsanız, bu seçeneği çok fazla düşünmenize gerek yok. Arkadaşınız daha kıymetli bir iPhone 13 aldı diye bütçenizi zorlamanıza da gerek yok. Telefonlar bedel açısından süratli paha kaybederler ve en fazla 2 yıl boyunca kullanacağınız bir telefon için, ekstra harcamanın kullanıcı tecrübenize rastgele bir paha katıp katmayacağını düzgün düşünün.

Gereksinimleriniz

Öbür bir kıymetli faktör! Yalnızca aramak, iletileşmek, yardımcı programlar ve orta sıra toplumsal medya için bir akıllı telefon istiyorsanız, neden üst seviye bir amiral gemisine binlerce ₺ harcıyorsunuz. Uygun fiyatlı bir telefonla işinizi halledebilirsiniz. Bir fotoğrafçı yahut vlogger iseniz, paranızı bir kameralı telefona harcamak bir gerekliliktir. Oyun oynamayı seviyor musun? O vakit yalnızca bir oyun telefonuyla yetinin. Sıkıntı şu ki telefonunuzdan ne istediğinizi belirleyin.

OS/Platform

Android mi, iOS mu? Buna güzel karar verin. Fakat nihayetinde sana uygun birini seç. Android ekseriyetle evrak sistemine erişebileceğiniz ve sevip özelleştirebileceğiniz Windows PC’lerde büyüyenler için tanıdıktır. iOS nispeten farklı ayrışmıştır, yüksek seviyede aygıt, daha âlâ uygulama kalitesi, daha yeterli optimizasyon istiyorsanız bütün bunlar Apple’ın entegre ekosistemine erişim ile birlikte gelir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli