e
sv

Akşamdan şarja bırakılan powerbank patladı! Daire yandı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Arnavutköy Taşoluk Mahallesi Bağ Sokak’ta bulunan bir apartman dairesinde yangın çıktı. Argümana nazaran şarja bırakılan powerbank patlamış ve etrafa kıvılcımlar saçılmaya başlamış. Akabinde odada bulunan koltuklar alev almış.

Olay yerine kısa müddette varan itfaiye grupları yangını denetim altına aldı. Lakin ne yazık ki apartman dairesi artık kullanılamaz hale geldi.

Akşamdan şarja bırakılan powerbank patlayarak yangına sebep oldu

Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmez bir modülü. Akıllı telefonlar elimizden hiç düşmediği için şarjları da çabucak bitebiliyor. Vakitle eskiyen bataryalar sebebiyle daha çabuk şarjı biten akıllı telefonlar için powerbank kullanmak kaide. Lakin bu stil eserler geceden şarja bırakılırsa bazen fazla ısınıp patlayabiliyor.

Daha evvel de bir akıllı telefonun bataryası ısınıp patlayarak bir dairede yangına sebep vermişti. Sonuçta daireler artık kullanılamaz hale geliyor. Bazen yangın çıkmasa da şarj kablosu ısınarak aygıtın yanmasına sebep oluyor. Buna misal bir olay da Arnavutköy’de meydana geldi. İstanbul’un Arnavutköy ilçesindeki bir dairede, akşamdan prize bırakılan bir powerbank patladı. Patlamanın gücüyle etrafa kıvılcımlar saçılmaya başladı. Kolay alev alabilen yüzeylere gelen kıvılcım sonuçta yangına dönüştü. Kaygı dolu anlar yaşanan apartmanda itfaiye duruma kısa müddette el attı. Yapılan müdahale sonucunda yangın denetim altına alındı. Fakat ne yazık ki artık kelam konusu daire oturulamaz hale geldi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli