e
sv

Alıcı Kişisinin Tanımı [in Under 100 Words]

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

Son zamanlarda, Lululemon “Yeni Gibi” programını duyurdu, nazikçe giyilen Lululemon ekipmanlarını toplamayı ve giysileri Lululemon’un çevrimiçi satış mağazasında tekrar satmak için canlandırmayı amaçlayan bir teşebbüs:

İlk bakışta, atletik kıyafet markasından gelen bu hareket birazcık rastgele görünebilir – sadece alıcı kişiliklerini düşündüğünüzde oldukca daha mantıklı.

Büyük ihtimalle, Lululemon alıcı kişiliğini etken bir hayat seçimi yaşayan ve dışarı çıkmaktan hoşlanan biri olarak tanımladı. Lululemon’un alıcı kişiliği bir tek bir ürem ya da kıymet; o oldukca var. Ve bahse girerim ki marka, alıcı kişiliklerinin doğaya ve sürdürülebilirliğin önemine ehemmiyet verdiğini belirledi.

Bundan dolayı alıcı kişilikleri önemlidir: Tüketicilerinize daha örneksiz ve şahsi bir halde hitap etmenize, erişiminizi genişletmenize ve yaşam boyu marka savunucuları oluşturmanıza destek olurlar.

Burada, bir alıcı benliğinin ne olduğuna dalalım.

Ücretsiz Alıcı Kişi Rehberimizi + Şablonlarımızı İndirin

Alıcı kişisi nelerdir?

A alıcı kişisi ülkü müşterinizin pazar araştırmasına ve mevcut müşterilerinizle alakalı reel verilere dayalı yarı kurgusal bir temsilidir.

Alıcı kişiliğinizi/kişilerinizi oluştururken satın alan demografisini, alışkanlık kalıplarını, motivasyonları ve hedefleri dahil etmeyi düşünün. Ne kadar ayrıntılı olursan o denli iyi.

alıcı insanlar

Bizim Kontrol edin Kişisel Aracımı Yap Kendinizinkini Kurmak

Alıcı çalışanı, şirketiniz için çok önemli bir yapı ve içgörü sağlar.

A detaylı alıcı kişisi zamanınızı nereye odaklayacağınızı belirlemenize, ürün geliştirmeye rehberlik etmenize ve müessese genelinde ahenk sağlamanıza destek olacaktır. Netice olarak, en kıymetli ziyaretçileri, potansiyel müşterileri ve müşterileri işletmenize çekebileceksiniz.

Bu tanımı uygulamaya koymaya hazır mısınız? Öğrenmek ayrıntılı bir alıcı kişiliği nasıl oluşturulur işiniz için.

Blog - Alıcı Kişi Şablonu [Updated]

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli