e
sv

Amazon akıllı televizyonlarını tanıttı! Gelirse Türkiye’de yok satar

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Amazon’un kendi ismini taşıyan akıllı televizyonları, Amazon Fire TV Omni serisi ve Fire TV 4 serisi ile karşımıza çıkıyor. Yeni Amazon Smart TV’ler 27 Ekim sonrasında mağazalarda yerini alacak.

Amazon şirketi kendi ismini taşıyan, Amazon markalı birinci akıllı TV’leri, Amazon Fire TV Omni Serisi ve Amazon Fire TV 4 Serisi ve yeni bir Fire TV Stick dahil olmak üzere güncellenmiş Fire TV eser ailesini duyurdu. Her iki yeni televizyonda Amazon’da ön siparişe açıldı ve 27 Ekim’de resmi olarak piyasaya sürülecek.

Son yıllarda akıllı TV’lerin kullanımının yaygın hale gelmesi ile şirketler akıllı televizyon modelleri ile rekabet ediyor.

İşte Amazon akıllı televizyonlar ile ilgili bilmeniz gerekenler

Amazon Fire TV Omni serisi

Amazon’un bu sürümdeki birinci sınıf akıllı TV’si olan Omni Serisi, 43, 50, 55, 65 ve 75 inç boyutlarında sunulan 4K Ultra HD çözünürlüklü bir televizyon olarak karşımıza çıkıyor. TV’de, uzaktan kumandaya gereksinim duymadan Alexa ses denetimine müsaade veren yerleşik mikrofonlar bulunuyor.

Sadece sesinizi kullanarak TV’yi açabilir yahut kapatabilir, girişleri değiştirebilir ve ayarları yapabilirsiniz. TV tıpkı vakitte akıllı konut cihazlarınızla da entegre edilebilir; ses denetimini kullanarak öteki aygıtlarınızı yönetebilir, çalışıp çalışmadıklarını denetim edebilir ve hatta akıllı mesken kameralarınızı TV’nizden görüntüleyebilirsiniz. Yapılan açıklamaya nazaran bu yıl bitmeden Zoom imajlı aramaları da bu yeni seri akıllı televizyondan yapılabilecek.

Amazon Fire TV 4 Serisi

Omni Serisi ile tıpkı 4K çözünürlüğü sunan Amazon Fire TV 4 serisi 43, 50 ve 55 inç boyutlarında olacak. Omni’nin eller özgür özelliklerini bıraksa da 4 serisi tıpkı sesle denetim özelliklerini taşıyor. Bunun için yalnızca Fire TV Alexa Voice Remote’u kullanmak kâfi olacak. Genel olarak, akıllı TV özellikleri, birebir Fire TV işletim sistemine sahip Omni Serisi ile tıpkı olan Amazon Fire TV 4 serisi akıllı TV Omni serisine nazaran daha uygun fiyatlı olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli