e
sv

Amazon: “Bozulan Ekran Kartlarının Sebebi New World Değil”

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Amazon’un yeni oyunu New World’ün sebep olduğu ekran kartı arızalarıyla ilgili haberleri hatırlarsınız. Hardwareluxx, yakın vakit evvel Amazon’un bahisle ilgili resmi bir açıklama yaptığını bildirdi. Amazon, MMORPG oyunu New World’de RTX GPU’ları kullanılmaz hale getirecek hiçbir yanılgı tespit etmediklerini söylüyor. Bunun tersine, GPU üreticileri ve düşük üretim kalitesiyle ilgili bir sorun olduğunu onaylıyorlar.

Bu haber ayrıyeten RTX 3090, RTX 3080 ve bir 3080 Ti dahil olmak üzere arızalanan çeşitli EVGA GPU’lar kullanan müşterilerle ilgilendiğini söyleyen özel bilgisayar üreticisi PowerGPU tarafından da doğrulandı.

Hatırlarsanız EVGA, bozulan GeForce RTX ekran kartlarıyla ilgili ayrıntılı bir inceleme yapmıştı. Sonucunda ise sorunun makûs lehimlemeden kaynaklandığı ortaya çıktı. Amazon’un açıklaması ise şu halde:

Son birkaç gün içinde GeForce RTX kartlarıyla ilgili sorun yaşayan oyunculardan birkaç rapor aldık. Kapsamlı bir araştırmadan sonra, New World’ün bu meselelerin nedeni olabilecek olağandışı bir davranışı tespit edemedik. EVGA, birtakım GeForce RTX kartlarının üretimindeki kusurları aslında onayladı. New World itimatla oynanabilir. Bir donanım arızası ile karşılaşan oyuncular için üretici ile bağlantıya geçmelerini öneririz.

Genel olarak baktığımızda RTX 3070’ler ve RTX 3060’lar dahil olmak üzere birçok ekran kartı bu sıkıntıdan etkilenmiş değil. Ayrıyeten hiçbir dizüstü bilgisayar New World’den olumsuz etkinlenmiş görünmüyor. Dizüstü bilgisayarların güç düzenlemesi daha yeterli yapılıyor ve sonları fabrikada sürat aşırtmalı masaüstü kartlar kadar zorlanmıyor.

Sorun sahiden de genel olarak New World’de olsaydı, birçok farklı sistemde sorunlar yaşandığını görebilirdik. Lakin görünüşe bakılırsa arızalanan kartların gerisindeki temel neden, üreticilerin personelliği, kullanılan materyaller yahut güç düzenlemelerine dayanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli