e
sv

Android 12 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir müddettir Android 12‘nin kararlı sürümü üzerinde çalışıldığını ve artık kullanıcılardan pek de uzakta olmadığını biliyoruz. Google, şirketin yakın vakitte piyasaya sürülecek olan işletim sisteminin sürüm adayını ve beşinci beta sürümünü yayınladığı için bu durumu onaylamış durumda. Bununla birlikte, Android 12 kararlı sürümüyle ilgili yeni ispatlar da ortaya çıktı. Yeni ispatlar, kararlı sürümün beklenenin tersine Google’ın birinci olarak duyurduğu birkaç hafta içinde yayınlanmayabileceğini gösteriyor.

Mishaal Rahman’a nazaran Google’ın dahili dokümanı, şirketin Android 10, Android 11 ve Android 12 tabanlı yeni aygıtlar için yazılım derlemelerini onaylamayı ne vakit durduracağını listeliyor. Doküman ayrıyeten, Android 12 dahil olmak üzere bu yapıların AOSP yayın tarihlerinden de bahsediyor. Dokümana nazaran, Android 12 AOSP çıkış tarihi bu yıl 4 Ekim olarak belirlenmiş. Bu durum, güncellemenin kararlı sürümünün tıpkı anda kullanıma sunulacağı manasına geliyor olabilir. Çünkü daha evvel Android’in kararlı sürümlerinin tümü AOSP sürümüyle birebir gün kullanıma sunulmuştu.

Android 12’nin çıkış tarihinin Eylül ayı olması bekleniyordu. Ortaya çıkan bu evrak bu tarihle ilgili kuşkuların oluşmasına neden olmuş olabilir. Yeniden de bu doküman, hakikaten doğruysa bile Android 12’nin kesin olarak 4 Ekim’de piyasaya sürüleceğini kesin kılmıyor. Google, AOSP sürümü ile kararlı sürümü birebir gün yayınlıyor olsa bile bu sefer bu durumu değiştirmiş olabilir. Google’ın şimdi resmi yayın tarihiyle ilgili bir açıklama yapmadığını belirtelim. Son bilgi şirket tarafından kullanıcılara duyurulacak.

Son olarak bir dizi Android telefon üreticisinin yeni güncellemeyi aygıtlarında kullanabilmek için hazırlanmaya başladığını da belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli