e
sv

Android 12, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’leri Kilitliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung tarafından Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 katlanabilir telefonlar için kimi ülkelerde Android 12 taşınabilir işletim sistemi sunulalı daha birkaç gün oldu. Öte yandan, güncellemenin stabil olmadığı ve yüklendikten sonra bahsi geçen aygıtları kilitlediği hakkında şikayetler ortaya çıkmaya başladı.

Güney Koreli kullanıcılar, Android 12 ile birçok problemle karşı karşıya kalmış durumda. Samsung forumlarındaki kullanıcılar, güncellemeyi kurduktan sonra aygıtlarının kullanılamaz olduğunu tez ederken, öbür birtakım kullanıcılar yeni güncellemeyi yükledikten sonra aygıtın kurtarma moduna nasıl girdiğini yorumladı. Kimi kullanıcılar ise ekran titremesi, karanlık mod, yavaş performans ve birtakım uygulamalarda Dual Messenger’ın çalışmaması üzere meselelerle karşılaşmış.

Birtakım Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 kullanıcıları, ekran imgesi alamamış yahut Netflix ve YouTube üzere akış hizmetlerini kullanamamış. Öteki kullanıcılar, kamera ve fotoğrafların galeriden kendi başlarına silinmesiyle ilgili problemlerle bile karşılaştılar. Kimi telefonlar 60 Hz yenileme suratını geçemezken ses kalitesi çok berbatlaşmış. Bir kullanıcı da telefonun kamera uygulamasının hiç çalışmadığı bir sıkıntıyla karşılaştı.

Son haberler, Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için güncellemeyi durdurmaya karar verdiğini gösteriyor. Kusurlar giderildikten sonra ise güncelleme tekrar yayınlanmaya devam edecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli