e
sv

Android 12 Go Edition Duyuruldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google tarafından Android 12 Go Edition duyuruldu. 2022 yılında gelecek olan işletim sistemi düşük fiyatlı telefonları hedefliyor ve şirkete nazaran aygıtınızın yüzde 30 daha süratli olmasını sağlayacak. Bu, Google’ın daha evvel Android 11 Go Edition ile elde ettiği yüzde 20’lik düzgünleştirmeye nazaran değerli bir artı manasına gelmekte.

Yeni bir özellik, işletim sisteminin sık kullanmadığınız uygulamaları hazırda bekletme moduna alarak hem batarya ömründen hem de depolama alanından tasarruf etmesine imkan tanıyor. Ek olarak, bir şeyi inançla silmek ve 30 gün sonra kurtarmak için Files Go’yu kullanmak da mümkün. Bu ortada, Nearby Share’e yapılan bir güncelleme, uygulamaları aygıtlar ortasında aktararak dataları kaydetmenizi sağlıyor. Ayrıyeten, bir web sayfasını çevirmeniz gerekirse, en son uygulamalar arayüzünde bulunan yeni eklenen kısayol sayesinde artık bunu süratli bir biçimde yapabiliyorsunuz.

Performans güzelleştirmelerine ek olarak, Android 12 Go Edition büsbütün kapalılık geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor. Android 12’nin zımnilik panosu Go Edition’a geçiş yapıyor. Uygulamalarınızın erişebildiği tüm müsaadeleri gözden geçirmek ve gerektiğinde bunları iptal etmek için bunu kullanabiliyorsunuz. Ayrıyeten durum çubuğunda yer alan yeni zımnilik göstergeleri sayesinde telefonunuzun mikrofonunun yahut kamerasının faal olup olmadığını da görebiliyorsunuz. Güncelleme ayrıyeten, uygulamaları tam pozisyonunuz yerine sırf yaklaşık pozisyonunuza erişmesi için sınırlamanıza imkan tanıyor. Birisinin aygıtınızı kullanmasına müsaade vermek isterseniz, artık direkt kilit ekranından süreksiz bir konuk hesabı açma bahtınız da mevcut. Android Go Edition 12, işiniz bittiğinde telefonunuzu otomatik olarak sıfırlayabiliyor.

Google, dünya genelinde her gün 200 milyondan fazla kişinin bir Android Go Edition aygıtı kullandığını da paylaştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli