e
sv

Android 12 Tabanlı realme UI 3.0 Güncellemesi Yayınlandı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

realme UI 3.0, Android 12’nin birçok yeni özelliğini beraberinde getiriyor. Tasarım, sürükleyici akış, ferdileştirme, saklılık ve işlevsellikteki yükseltmeler ile Seamless Fun eser konseptini koruyor. realme kullanıcıları için yesyeni bir tecrübe sunuyor.

realme UI 3.0’da tasarım daha etkileyici, görünüm daha nizamlı ve genel kullanıcı arayüzü kullanımı daha sürükleyici ve akıcı.

Birinci olarak, yeni bir 3D simge tasarımı sayesinde simgeler büsbütün yenileniyor. Ana çizgilere yoğunluk ekleniyor ve daha dinamik bir his vermek için ise yarı saydam bir formül kullanılıyor. Bu öğeler ayarlandıktan sonra tüm simge tasarımı daha canlı ve üç boyutlu hale geliyor. UI 2.0’a kıyasla, kullanıcıların isteklerine daha uygun ahenk sağlaması için daha geniş bir renk yelpazesi eklenmiştir.

Yalnızca bununla hudutlu da değil. realme UI 3.0, boşluk bırakarak bilgi yoğunluğunu azaltmak için bir sistem seçiyor. Ek olarak başlık boyutu ile sembol ve metin kontrastı, kullanıcılara aldıkları bilgilerle ilgili bir ehemmiyet ve konsantrasyon hissi vermek için geliştirildi. Bu ise çok beğenilen bir görsel tecrübe sağlıyor.

Ferdileştirme

realme kullanıcı arayüzü her vakit büyük ölçüde şahsileştirmeye müsaade vermiştir. Simgeler, art planlar, yazı tipleri ve öbür öğelerin tümü, kullanıcıların zevklerine nazaran özelleştirilebilir. Artık realme UI 3.0, tema rengi özelleştirme özelliğini dünya çapında destekliyor. Kullanıcılar tema rengi olarak en sevdikleri renklerden rastgele birini seçebilirler. AOD (Daima Açık Ekran) da yükseltildi. Kullanıcılar bir fotoğraf yükleyebilirken, eşsiz bir AOD dizaynının keyfini çıkarabilir. Bu ortada realme UI 3.0, realme maskotu realmeow’un AOD’sini de piyasaya sürdü. Size en çok hitap edeni seçin ve yepisyeni AOD biçiminizin tadını çıkarın!

Ayrıyeten realme UI 3.0 hayaletler, yiyecekler, günlük ömürden objeler ve aklınıza gelebilecek her şey ile ilgili birçok emojiyi de takviyeler. Ve realme UI 3.0, belli aygıtlar için kimi yeni dinamik duvar kağıtlarına sahiptir. Böylelikle kullanıcılar yeni görsel tecrübenin tadına varabilirler.

Akıcılık ve Fonksiyonellik

Yapılan araştırmalara nazaran, kullanıcıların birçok realme UI 2.0’ın sürükleyici tecrübesinden nitekim mutlu kaldı. Ve bu özellik realme UI 3.0’da daha da geliştirildi.

realme UI 3.0’da tanıtılan yapay zeka pürüzsüz motoru, her istikametten pürüzsüzlük katıyor ve temel mantıkta güç tüketimini azaltıyor. Toplam bellek kullanım suratı artırıldı, bellek parçalanması en aza indirildi ve yapay zeka bellek sıkıştırma ile birleştirilmiş kaynak planlaması sayesinde farklı programlar akla yatkın başlatılıyor. Bu, bellek kullanımını %30 azaltmaktadır, genel uygulama başlatma performansını %10 ve pil ömrünü ise %12 artırmaktadır.

Birebir vakitte, animasyonlar daha güzel optimize edilmiştir. Yapay zeka animasyon motoru, objelerin hareketini ve eğriliğini sınırlamak için sönümlemenin dinamik değişimini belirler. Efekt, hareketi daha “rahat bir şekilde” takip eder. Ve böylelikle daha akıcı hale gelir.

Yüzen Pencere 2.0, realme UI 3.0’a da tanıtıldı. Kullanıcılar, pencereleri istedikleri üzere denetim edebilir. Bu da pencereleri çeşitli irtibat ve kullanım senaryolarında daha pratik ve kullanışlı hale getirir.

Zımnilik

realme UI 3.0, kullanıcıların ferdî bilgilerinin ve bilgilerinin her zamankinden daha inançlı olmasını sağlamak için kapalılık fonksiyonlarını de güncellemektedir.

realme UI 3.0, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı yahut görüntülerinizi özel olarak paylaşmanıza imkan tanıyan yeni bir altyazı birleştirme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, hayatlarına dair anları inançlı bir biçimde paylaşmak için fotoğrafın pozisyon bilgilerini ve vakit damgası, kamera modeli ve ayarlar dahil olmak üzere fotoğraf bilgilerini silebilir. realme UI 3.0’da uygulama müsaadelerine daha fazla sınırlama da eklendi. Pozisyon bilgileri kelam konusu olduğunda, pozisyon kapalılığını korumak için örneğin muhakkak olmayan pozisyonlar kullanılır.

Ayrıyeten resimsel gösterimler, tüketicilerin uygulamaların saklılık etkinliklerini fark etmelerini sağlar. Uygulama müsaadesinin kullanımını grafiklerde, uygulama müsaadelerinin bir listesini ve kullanıcıların saklılık kullanımına her açıdan hakim olmalarına imkan tanıyan belli uygulamaların kullanımı hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli