e
sv

Android 12L Beta 1 Yayınlandı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google tarafından Ekim ayında katlanabilir aygıtlar, tabletler ve ChromeOS aygıtları üzere büyük ekranlı aygıtlar için tasarlanmış bir Android sürümü olan Android 12L için Geliştirici Önizlemesi tanıtılmıştı. Ek olarak, Android 12L’nin telefonlar için de desteklendiğini söylenmişti. Artık ise Android 12L Beta 1 yayınlanmış durumda.

Android 12L Beta 1 ile kullanıcılar bildirimler, kilit ekranı, süratli ayarlar, ana ekran ve daha pek çok mevzuda iyileştirmeler görecek. Ayrıyeten size daha fazla bilgi göstermek için ekran alanından yararlanan iki sütunlu bir nizam kullanılıyor. Kullanıcıların bölünmüş ekran moduna süratli bir halde erişmelerini ve favori uygulamaları ortasında daha süratli geçiş yapmalarını sağlayan bir misyon çubuğunun tanıtılması üzere çoklu vazife geliştirmeleri de ayrıntılar ortasında.

Bu derleme ayrıyeten geliştiriciler için sonlandırılmış 12L API’leri, performans optimizasyonları ve kusur düzeltmelerini içeriyor. Geliştiriciler, uygulamalarını bir Android aygıtta yahut bir öykünücüde test etmek istemeleri durumunda güncellenmiş derleme araçlarına ve sistem imajlarına erişebilecek. Beta 1’in Aralık ayı güvenlik yamalarıyla birlikte geldiğini de belirtelim.

Android 12L Geliştiricisi Ön İzlemesi 1’i Lenovo Tab P12 Pro tablette test edebilir yahut güncelleme kullanıma sunulduğunda kablosuz olarak almak için Pixel aygıtınızı Android 12 Beta programına kaydedebilirsiniz. Alternatif olarak, sistem imgesini desteklenen Pixel aygıtınıza yükleyebilir yahut Android Emulator aracılığıyla da deneme yapmanız mümkün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli