e
sv

Android cep telefonunuzu yüksek kaliteli bir webcam olarak nasıl kullanabilirsiniz?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Web kamerası pazarında yüzlerce seçeneğiniz olmasına karşın, cep telefonlarımızın hem Discord‘da imajlı arama yapmak hem de Twitch‘te yayın yapmak için bunu harika bir halde yapabildiğini biliyormuydunuz?

Koronavirüs krizinde web kameralarının ehemmiyetini herkes keşfetmek zorunda kaldı. Sevdiklerimizle ve iş arkadaşlarımızla irtibat kurmanın tek yolu olan Webcam kameralar, sizleri bu toplantılarda bir nevi temsil etmekteydi.

Şayet Webcam kameranız yeterli değil ise; Pikselleşmiş yüzler, çok karanlık sahneler, imajda olan gürültü ve daha fazlasını sizleri izleyenler için azaba dönüştürmekteydi. Bir web kamerası berbat olduğunda, irtibatın akıcı ve güzel olmasını bekleyemezsiniz.

Ve alışılmış ki almak istediğinizde ya cüzdanlarınızdan o kadar paraları harcamak istemeyecektiniz yada online satış sitelerinin Stokları yoktu. Bu üzere anlarda sizlere göstereceğimiz yol ile telefonlarınızı Webcam olarak kullanabilkeceksiniz.

Bir düşünün, inanılmaz kameralara sahip telefonları ceplerimizde taşımıyor muyuz? 64 Mpx, üçlü sensör, LED flaş, en kaliteli optikler … Birden fazla Webcamlerde olmayan tonlarca teknoloji aslında ceplerimizde duruyordu.

Aşağıda özetlediğimiz bu kolay adımlarla, beta sürümünde olan ve kullanımı büsbütün fiyatsız olan Camo uygulaması sayesinde Android cep telefonunuzu yüksek çözünürlüklü bir web kamerasına dönüştürebilirsiniz :

 1. Yapmanız gereken birinci şey, Google Play Store‘dan Camo uygulamasını yükleyin.
 2. Sistem ihtiyaçlarına müsaade vermek için ekrandaki komutları izleyin.
 3. Telefonunuzdan bilgisayarınıza bir USB kablosu bağlayın ve aygıtınıza erişim müsaadesi verin.

Akabinde, tamamlayıcı yazılımı PC’nizde yapılandırmanız ve şu adımları izlemeniz gerekecektir:

 1. Bilgisayarınıza uygun yazılımı indirmek için uygulamadan web sitesini ziyaret edin. (Windows uygulaması)
 2. İndirmek, kurmak ve sistem ihtiyaçlarına müsaade vermek için ekrandaki talimatları izleyin.
 3. Artık bilgisayarınızda Camo uygulamasını açın ve akabinde telefonunuzu USB üzerinden bilgisayara bağlayın.
 4. Kamera ayarlarında, aygıtlarda telefonunuzun seçili olduğundan emin olun ve akıllı telefonunuzda Camo‘yu açın. Bu adım tamamlandığında, kameranız uygulamada görünecektir.
 5. Sonra ilişkiyi test etmek için rastgele bir Google Meet yahut Skype üzere uygulamalarında deneyin.

Bu yapıldıktan sonra artık akıllı telefonunuzu istediğiniz vakit yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Elbette, telefonunuzun kamerasını PC’deki Camo uygulamasına birinci sefer bağlamayı denediğinizde, Android Sisteminizin Geliştirici Seçeneklerinde USB Yanılgı Ayıklamayı aktifleştirmeniz gerekebilir. Bu yapıldıktan sonra, bilgisayarınız geliştirici modunda bağlanacağınız muteber bir bilgisayar olarak kaydedildiğinden artık bir daha müsaade vermeniz gerekmeyecektir.

İşte bu sunduğumuz prosedür ile, Android akıllı telefonunuzu bir kuruş harcamadan ve piyasadaki tüm web kameralarının sahip olamayacağı çok yeterli aydınlatmaya sahip bir Full HD manzara elde edebilen, kaliteli bir web kamerasına dönüştürme adımlarını sizlerle paylaştık.

Daha fazla Nasıl yapılır bahisli yazılarımız için bizleri takip etmeyi unutmayın. Yorumlar kısmında niyetlerinizi belirtebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli