Android telefonunuzu yükseltmek için ipuçları ve püf noktaları

Android telefonunuzu yükseltmek için ipuçları ve püf noktaları

Android platformuyla ilgili en büyük mesele, bir oldukca telefon yapımcısinin eski modelleri amacıyla işletim düzeneğinin son olarak sürümünü ne kadar yavaş çıkardığıdır. Asla bunu yapmamaları da alışılmadık bir hal değil. (Bir şirket, bundan sonrasında satmadıkları telefonlara kaynak harcamak istemeyebilir ya da kendisi ve belirli bir modelin operatörü ne süre güncelleme sağlayacağı mevzusu ile ilgili anlaşamayabilir.)

Bu kadar dikkatsizlik edilmiş bir telefona sahipseniz ve yeni bir tane satın alabilmek istemiyorsanız, en iyi şansınız üzerine resmi olmayan Android ürün yazılımı yüklemektir.

Aşağıda, yetkisiz Android ürün yazılımını yükleme süreci ile ilgili bilmeniz gerekenlere dair bir başlangıç ​​bulunmaktadır. Her telefonun bunu gerçekleştirmek amacıyla kendisine özgü adımları olabilir, bu amaçla kendi modeliniz amacıyla talimatları izlemelisiniz.

KENDİ RİSKİNİZDE YÜKLEYİN

Telefonunuza resmi olmayan işletim sistemi ürün yazılımı yüklemek, yapımcısinden aldığınız garantiyi geçersiz kılacaktır.

Telefon modelinize hususi kurulum talimatlarını baştan sona okuyun ve sonrasında süre ayırarak ve sabırla dikkatlice uygulayın. Telefonunuzu tuğla yapma – yükleme prosedürü esnasında bir şeyler ters gittiğinden onu çalışmaz duruma getirme – mümkünlülüğü son aşama düşük olsa da, bu olabilir ve bilhassa de acil ederseniz.

Hususi bir Android aygıt yazılımını başarı ile yükledikten sonrasında, haiz olunan Android sürümünü çalıştıran telefonunuzdaki bazı bilhassarin bundan sonrasında kullanılamayabileceğini dikkatsizlik etmeyin. Diğeri bilhassar yanlış ya da acaip olabilir.

İKİ SEÇENEK: CYANOGENMOD VEYA MIUI

Resmi olmayan Android ürün yazılımı geliştirme topluluğunda iki ana alternatif vardır: CyanogenMod ve MIUI . Her ikisi de resmi olarak Google doğrultusundan gösterilen Android kaynak koduna dayalıdır ve son olarak versiyonları Android 2.3’e (kod adı Gingerbread) dayanmaktadır. Bu metnin yazıldığı tarihte, her iki projenin gönüllü geliştirme ekipleri Android 4.0 (“Ice Cream Sandwich”) üzerine kurulu yeni versiyonlar alabilmek amacıyla çalışıyor.

İkisi arasındaki fark nedir? CyanogenMod, kaynak kodu sürümüyle eş güdümlü gelen Android’in temel, varsayılan bileşenlerine bağlıdır; kullanıcı arayüzü, gereksiz ekstralar içermeyen “temiz” dir. MIUI, hisse senedi Android kullanıcı arayüzünü Apple’ın iOS’una benzer bir halde tamamiyle elden geçiriyor .

Android telefonunuz tanınmış bir modelse (ya da öyleyse), büyük olasılıkla CyanogenMod ya da MIUI topluluğu doğrultusundan destek verilmektedir .

Değilse, gene de birisinin belirli telefonunuz amacıyla bir bağlantı noktası üstünde çalışıyor olma olsılığı vardır; Bu şekilde devam eden bir çaba olup olmadığını görmek amacıyla CyanogenMod ya da MIUI amacıyla resmi topluluk forumlarında model adını arayın . (Denetlemek amacıyla kusursuz bir kaynak Android Forumlarıdır .) Bir tek, bu işletim sistemi topluluğu doğrultusundan resmi olarak onaylanmayan CyanogenMod ya da MIUI’nin bu tür deneysel, devam eden bir yapısını yüklerseniz telefonunuzun bazı ya da birkaç bilhassarinin çalışmayabileceğini bilin. .

Kablosuzdan bulut bilişime kadar başka ipuçlarımızı okuyun

TELEFONUNUZU KÖKLEYİN

Telefonunuza rastgele bir şey hayata geçirmeye başlamadan ilkin, onu köklendirmeniz gerekir; bu, temel olarak değiştirilmesini önlemek amacıyla işletim sisteminde tespit edilen güvenlik ayarlarının kilidini açmak manasına gelir . Telefonunuzu kolaylıkla rootlamanıza destek olması amacıyla GingerBreak’e göz atın .

Ne yazık ki, bu program aracı daha yeni Android telefonlarda çalışmayabilir. Bu dargın , birkaç belirli telefon modelini köklendirme talimatlarının bir listesini sağlar.

MEVCUT YAZILIMINIZI VE TELEFON VERİLERİNİZİ YEDEKLEYİN

Telefonunuzun orijinal aygıt yazılımını ve verilerini sonrasında tekrardan yüklemeniz gerek görülürse (örnek olarak, resmi olmayan Android aygıt yazılımını yüklediğinizde bir şeyler ters giderse; CyanogenMod ya da MIUI’den hoşlanmadığınıza karar verirseniz; ya da Telefonunuzu operatörüyle tekrardan etkinleştirin, bu resmi olmayan işletim sistemlerinden rastgele birini çalıştırırken yapamayacağınız bir şey).

Yedekleme yapmanın en kolay yolu , telefonunuza ClockworkMod ROM Manager’ı kurmaktır . Bu programlamayı çalıştırın ve menüsünden “Kurtarma İşleminde Tekrardan Başlat” ı seçin. Bu, telefonunuz amacıyla bir kurtarma görüntüsü profilini indirip yükler, tekrardan başlatır ve yedekleme prosedürünü tercih debileceğiniz düz görüntülü bir metin menüsü yükler.

Telefonunuzun yapımcı yazılımı ve bilgilerinin kopyası gerçekleştirdikten sonrasında, onu güvenliğini sağlamak amacıyla bir bilgisayara taşıyabilirsiniz. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın, sonrasında yedekleme klasörünü (telefonunuzun SD kartında “clockworkmod” klasörünün altında) telefonunuzun SD kartından ikinci cihaza sürükleyip bırakın.

GOOGLE’IN VARSAYILAN ANDROID UYGULAMALARINI KURULUM İÇİN HAZIRLAYIN

CyanogenMod’u kuruyorsanız: Yükseltilecek telefonunuzu Google programlarından temiz tutmak istemiyorsanız, bu şekil şeyleri ayrı olarak yüklemeniz gerekir. CyanogenMod, genel olarak bir Android telefona daha eskiden yüklenmiş olarak gelen standart Google programlarını içermez. Bu amaçla , Google Arama ve en muhimi Android Market şeklinde programlar amacıyla kurulum paketlerini sahibi olan bir ZIP dosyası indirmeniz gerekecek . Bu ZIP’i telefonunuzun SD kartının ana kök dizinine koyun.

ÖZEL ANDROID YAZILIMINI YÜKLEYİN

Bu büyük bir sorun. Bir ZIP paketi biçiminde gelen, telefon modeliniz amacıyla hususi olarak geliştirilmiş CyanogenMod ya da MIUI ürün yazılımını indirin ve telefonunuzun SD kartının kök dizinine kaydedin.

Bir kez daha, ClockworkMod ROM Manager programsını çalıştırın ve “Kurtarma İşleminde Tekrardan Başlat” ı seçin. Telefonunuz ClockworkMod Recovery aracında tekrardan başlatıldıktan sonrasında, verilerini ve önbelleğini silmeniz ve “/ system” dizinini biçimlendirmeniz gerekebilir – bu, CyanogenMod ya da MIUI kurmanıza bağlıdır, bu amaçla alttaki talimatlara bakmalısınız bilhassa telefonunuz amacıyladir.

Peşinden, telefonunuzun SD kartının kök dizinine yerleştirmiş olduğunuz hususi Android ürün yazılımının ZIP dosyasını seçersiniz ve yükseltme prosedürünü başlatırsınız. Normalde iki dakikadan azca sürer. CyanogenMod’a yükseltme yapıyorsanız: Telefonunuzu şimdilik tekrardan başlatmayın … Google Android programlarını sahibi olan ZIP dosyası amacıyla yukarıdaki aşaması tekrarlayın.

ClockworkMod Recovery aracının ana menüsüne dönersiniz ve telefonunuzu tekrardan başlatmayı seçersiniz. Averaj 2 dakika sonrasında, önyükleme yapmalı ve sonrasında hususi Android yapımcı yazılımında çalışmalıdır.

YENİ ANDROID TELEFONUNUZUN KEYFİNİ ÇIKARIN!

Telefonunuzu daha yeni bir Android versiyonuna güncellemenin yanı sıra, CyanogenMod ve MIUI, daha iyi güç yönetimi, Wi-Fi bağlantısı, daha güçlü güvenlik ayarları ve kullanıcı arayüzünün daha kapsamlı kişiselleştirilmesini sahibi olan yeni bilhassar ve vasıtalar da sağlayabilir. Birçok kullanıcı, telefonlarının bu resmi olmayan işletim sistemlerinden biriyle, orijinal olarak yüklenmiş olarak gelen Android versiyonundan daha süratli çalıştığını bildiriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • admin4 ay önce
  • 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye geçerken, inovasyonun süratli hızına o denli alıştık ki, her zamankinden daha etkili ve verimli teknolojik çözümler beklemeye devam ediyoruz. https://teknoone.net/akilli-teknoloji-nedir-ve-faydalari-nelerdir/