e
sv

Angry Birds’ün geliştiricisi Rovio, Türk oyun şirketi Ruby Games’i satın aldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Parlak zeka telefonların yaygınlaşmasıyla popülarite kazanan mobil oyun sektörü, ülkemiz pazarında mühim bir gelişme kaydediyor. Dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Finlandiya merkezli Rovio, Ruby Games’i satın almak için anlaşmanın sağlandığını duyurdu.

Anlaşmaya bakılırsa, ilk etapta Ruby Games’in yüzde 20’lik bölümü için 10 milyon dolar ödeyecek olan Rovio, 12 aylık mali performansına bağlı olarak firmanın yüzde 50 hissesini satın alacak. Kalan yüzde 30’sevinç hissenin dönemi ise 5 sene içinde gerçekleşecek.

RUBY GAMES, 2021’İN İLK 6 AYINDA 7.8 MİLYON DOLAR GELİR ELDE ETTİ!

2018’de İzmir’de kurulan Ruby Games, 2021’in ilk yarısında 7.8 milyon dolarlık bir gelir elde ederek mobil oyun sektöründe potansiyelini gösterdi.

Rovio Entertainment CEO’su Alex Pelletier-Normand “Ruby Games’in satın alım süreciyle gelişme stratejimizde mühim bir adım atıyoruz. Hızla büyüyen hyper casual oyun pazarına girerek kitlemizi genişletiyor ve oyuncularımıza daha muhtelif bir portföy sunuyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Ruby Games CEO’su Mert Can Kuruluş, “Dünyanın en sevilen mobil oyun markalarından Angry Birds‘ü yaratan bir firmanın parçası olmak ve Rovio’ya katılmaktan ötürü coşku duyuyoruz. Bu satın alma bizim için yeni bir sayfa açıyor. Rovio’nun oynaması parasız oyunlardaki geçmişi ve deneyimi, daha yüksek seviyelere ulaşmamıza destek olacak. Rovio bünyesindeki öteki stüdyolar ile beraber emek harcamayı, informasyon ve uzmanlığımızı paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …Bu tanımı uygulamaya koymaya hazır mısınız? Öğrenmek yeni işler işiniz için.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli