e
sv

Anti-5G Kolyelerin Radyoaktif Olduğu Keşfedildi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Hollanda Nükleer Güvenlik ve Radyasyondan Korunma Kurumu (ANVS), insanları 5G taşınabilir ağlarından koruduğu sav edilen anti-5G kolye ve aksesuarların radyoaktif olduğunu tespit etti. Kurum, ziyanlı iyonlaştırıcı radyasyon yaydığını tespit ettiği on eser hakkında bir ikaz yayınladı ve insanlara uzun müddetli kullanım sonucunda ziyan verebilecek eserleri kullanmamaları davetinde bulundu.

BBC’nin aktarmış olduğu habere nazaran, radyasyon yaydığı tespit edilen eserler ortasında “enerji zırhı” ismi verilen bir uyku maskesi, bilezik ve kolye vardı. Bunların yanı sıra Magnetix Wellness markalı çocuklara yönelik bir bileziğin de radyasyon yaydığı tespit edildi.

ANVS yaptığı açıklamada, “Bunları artık kullanmayın, inançlı bir yere koyun ve iade talimatlarını bekleyin. ANVS’nin tanıdığı Hollanda’daki satıcılara satışın yasak olduğu ve derhal durdurulması gerektiği ve bu mevzuda müşterilerini bilgilendirmeleri gerektiği söylendi.” dedi.

5G’nin ziyanlı olduğuna dair komplo teorileri, genel olarak hiçbir tesiri olmadığı tespit edilen bir “anti-5G” aygıtları pazarının oluşmasına neden oldu. Fakat 5G ağlarının sıhhate ziyanlı olduğuna dair bir delil yok. Dünya Sıhhat Örgütü de 5G taşınabilir ağlarının inançlı olduğunu ve temelde mevcut 3G ve 4G sinyallerinden farklı olmadığını söylüyor. Çünkü Taşınabilir ağlar, DNA’ya ziyan vermeyen ve iyonlaştırıcı olmayan radyo dalgaları kullanıyor. Buna karşın, 5G’nin ziyanlı olduğuna inanan bireyler tarafından vericilere yönelik çeşitli hücumlar gerçekleştirildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli