e
sv

Apple 15.0.2 güncellemesi yayımlandı! Neler değişti?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple yeni yeni akıllı telefon serisinde birçok arıza ve sorunla gündeme gelmişti. iPhone 13 serisi ve iOS 15 ile birlikte iPhone kullanıcıları aygıtlarında meydana gelen sorunları bir müddettir bildiriyordu.

Bu sorunların kimileri ortasında çok süratli tükenen şarj sorunu, Apple Watch ile ekran kilidi açamama sorunu ve iCloud hafızası doldu üzere sorunlar yer alıyordu. Şirket bu sorunları çözecek güncellemesini yayınladı. iOS 15 ile gelen sorunları düzeltmeye yönelik iOS 15.0.1 güncellemesi yayınlanmıştı fakat sıkıntılar çözülmedi.

Apple iPhone aygıtlar için iOS 15.0.2 güncellemesini yayınladı

Apple iOS 15.0.1 güncellemesinde kullanıcılar tarafından bir sürü şikayete maruz kaldı. iPhone 13 modellerinde iPhone’un kilidinin Apple Watch ile açılmaması, depolama alanının dolu olduğu ihtarını görüntülemesi üzere sıkıntılar mevcuttu. Apple yeni güncellemesi ile bu sorunları çözmeyi planlıyor. Güncelleme kimi kıymetli yanlışları düzelmeye odaklanıyor. Bu nedenle aygıtlarınızı en kısa müddette güncellemeniz faydanıza olacaktır. İşte iOS 15.0.2 ile gelen düzeltmeler:

Mesajlar’dan arşivinize kaydedilen fotoğrafların bağlantılı mevzu kümesinin yahut bildirinin silinmesi.
MagSafe özellikli iPhone Deri Cüzdan’ın Bul’a bağlanamaması.
AirTag’in Objeleri Bul sekmesinde görünmemesi.
CarPlay’in ses uygulamalarını açamaması yahut çalma sırasında ilişkisinin kesilmesi.
iPhone 13 modelleri için Finder’ı yahut iTunes’u kullanarak aygıtı geri yüklemenin yahut güncellemenin başarısız olması.

Ayrıyeten Apple, watchOS 8.0.1 güncellemesini de yayınladı. Bu güncelleme de Apple Watch’lara yönelik çeşitli iyileştirmeler ve kusur düzeltmeleri içeriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli