e
sv

Apple, 2022 ve 2023 için iki yeni iPhone SE hazırlıyor: İşte ayrıntılar

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcılara yönelik son raporunda, yeni kuşak kompakt iPhone modelleriyle ilgili birtakım ayrıntılara yer verdi. Ünlü analiste nazaran Apple önümüzdeki iki yıl içinde iki yeni iPhone SE modeli piyasaya sürecek.

Kuo, 2022’nin birinci yarısında çıkış yapacak iPhone SE’nin 4.7 inç ekran ve 3 GB RAM‘e sahip olacağını söyledi. 2023 model iPhone SE’nin ise daha büyük ekran ve 4 GB RAM olmak üzere daha değerli değişikliklerle tüketicilere sunulacağı söz ediliyor.

Sızıntılarla örtüşüyor

Son devirde iPhone SE modeliyle ilgili çok sayıda söylenti duyduk. Kuo’nun iddiaları mevcut sızıntılarla örtüşüyor. Hatırlarlayacağınız üzere Apple’ın 2022’de piyasaya sürülmek üzere 5G takviyeli yeni bir 4.7 inç iPhone SE üzerinde çalıştığı bildirilmişti.

Daha büyük ekranlı modelin 2023 için planlandığı fakat 2024’e ertelendiğine yönelik haberler de çıkmıştı. Lakin Ming-Chi Kuo görüldüğü üzere 2023’ün hâla masada olduğunu söylüyor. Aygıtın iPhone XR’a misal bir dizayna sahip olacağı da notlar ortasında.

TrendForce’un global akıllı telefon pazarının geleceğine ait son raporunda, iPhone SE 3’ün çıkış tarihi de yer almıştı. Şirket analistlerine nazaran yeni kuşak 4.7 inç iPhone SE, 2022’nin birinci çeyreğinde yani önümüzdeki Mart ayında piyasaya sürülecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli