e
sv

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri sızdırıldı!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

2022 iPhone serisinin lansmanına daha aylar varken, yaklaşmakta olan Apple amiral gemisi telefonlarıyla ilgili çeşitli söylentiler ve raporlar ortaya çıktı. Artık, en son rapor, Apple iPhone 14 Pro çeşitleriyle gelecek birtakım kıymetli iyileştirmeleri ortaya koydu.

Bir MacRumors raporuna nazaran, yeni bilgiler Haitong International Securities ile bir araştırma notundan geliyor. Daha evvel analist Jeff Pu, Cupertino merkezli devin Eylül 2022’de 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro’yu içeren iPhone 14 serisini piyasaya sürmeyi planladığını belirtmişti. Artık Pu, yeni araştırma notunda iPhone 14 Pro serisi ile ilgili ayrıntıları ortaya çıkardı.

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri dalda çığır açacak

Bildirildiğine nazaran, Pro varyantları, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve telefoto lens ile eşleştirilmiş, birincil lens 48 megapiksel kamera olan üçlü kamera lensi ile donatılacak. Bu haber, Nisan ayında iPhone 14 Pro modellerinin 8K görüntü kaydını destekleyen 48 megapiksel birincil kameraya sahip olacağını tez eden bilinen diğer bir analist Ming-Chi Kuo tarafından birinci olarak paylaşılan evvelki raporlarla da uyumlu.

Ayrıyeten Pu, iPhone 14 Pro çeşitlerinin, en üst düzey iPhone 13 Pro serisinde yer alan 6GB RAM’den daha yüksek olan 8GB RAM sunacağını da ekledi. Bunun şimdi doğrulanmamış bir rapor olduğunu hatırlatmakta yarar var. Resmi bilgiler için iPhone 14 lansmanını beklemek gerekli, fakat o vakte kadar bir çok rapor daha çıkacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli