e
sv

Apple iPhone için uyardı! Telefonlarınızın kameraları bozulabilir!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple‘dan iPhone kullanıcılarını endişelendiren duyuru! Şirket, iPhone marka telefona sahip olan kullanıcılara, telefon kameralarının yüksek titreşime maruz kaldığında bozulabilek olduğunu, yayınlamış olduğu bir doküman ile duyurdu.

Apple iPhone için uyardı! Telefonlarınızın kameraları bozulabilir!

Bir iPhone kullanıcısı geçtiğimiz günlerde motorsikleti ile sürüş gerçekleştirdiği esnada, telefon kamerasının bozulduğunu belirten bir Tweet paylaşmıştı. Telefonu ile ilgili sorun yaşadığını söz eden James Chadbourne isimli Twitter kullanıcısı, yapmış olduğu paylaşımda “iPhone ile birinci sefer motora biniyorum. Sanırım kamerasını bozdum.” açıklamasına yer verdi. Bunun üzerine öbür kullanıcılar mevzu ile ilgili James’i soru yağmuruna tuttu. Öteki kullanıcılarının sorularını yanıtlaya başlayan James, kameranın odaklama fonksiyonunu yerine getirmediğini tabir etti.

Bu açıklamaya kayıtsız kalmayan Apple, iPhone kamerası ile ilgili ikaz niteliğinde duyuru gerçekleştirmişti. Yapmış olduğu bu duyuruyu yeni açıklamalar ile destekleyen şirket, iPhone kullanıcıları için yapmış olduğu bu duyuruda, yüksek motor gücüne sahip motosikletlerin telefonlara ziyan verebilecek olduğunu belirten tabirlere yer verdi.

Apple tarafından yayınlanan bildiride tıpkı vakitte şu tabirler yer alıyor; “iPhone’daki OIS ve AF teknolojileri sağlam olarak tasarlandı. Ama OIS üzere hassas süreçleri yerine getirdiği için muhakkak frekans aralıklarında yüksek genlikli titreşimlere uzun müddetli maruz kaldığında kamerada kalıcı hasar oluşabilir. iPhone’unuzu genişletilmiş yüksek genlikli titreşimlere maruz bırakmaktan kaçınmanız önerilir.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli