Apple, işe alım politikasında değişikliğe gidiyor ve yeni yetenekleri Silikon Vadisi’nin dışında aramaya başlıyor

Bloomberg’ten Mark Gurman, Apple‘a yakınlığıyla tanınıyor. Gurman, haftalık e-posta bülteninde Apple ile alakalı entresan paylaşımlarda bulunmuş oldu. Bunlardan biri de Apple’ın işe alım politikasında değişikliğe gidiyor olmasıydı. Şundan dolayı firmanın merkezi olan Apple Campus, Cupertino’da, San Francisco’ya, doğrusu Silikon Vadisi’ne fazlasıyla yakın bir noktada konumlanıyor. Sadece pandemi sebebiyle hepimiz bir süredir uzaktan çalışıyor ve bunu kalıcı hale getiriyor. Üstelik Silikon Vadisi etrafında kiraların fazla olması sebebiyle birçok beceri o çevreden uzaklaşıyor.

Apple, değiştirmeyi düşündüğü işe alım politikası ile Silikon Vadisi dışındaki yetenekleri keşfetmeyi hedefliyor. Gurman, Apple’ın San Francisco Körfez Bölgesi’nde yaşamı sürdürmenin yüksek maliyeti sebebiyle kabiliyetlerini kaybettiğini söylüyor. Gurman, birçok mühendisin hayat giderlerini evlatları için üniversite eğitimi ve uzun vadeli tasarruflar benzer biçimde öteki uğraşlarla dengeleyememekten yakındığını söylüyor.

Yetenekleri işe almanın ve elde tutmanın firmanın geleceği için muazzam bulunduğunu bilen yöneticilerle beraber, Apple’ın iş enerjisini çeşitliliği göz önünde bulundurarak genişletmenin başka yollarını aramış olduğu bildiriliyor. Şimdiye kadar, Apple’ın yeterince temsil edilmeyen topluluklardan istihdam etmiş olduğu çalışan sayısı son beş yılda yüzde 64 arttı. Sadece bu aşamada coğrafya işe alım için bir problem yaratıyor. Apple, şimdi yetenekleri Silikon Vadisi’ne çağırmak yerine onların bulunmuş olduğu bölgelerde ofisler açmayı planlıyor.

Apple, son dönemde hibrit modeli kalıcı hale getirmek istemesi ile de gündemimizdeydi. Apple personellerinin eylülden sonrasında hibrit modelde çalışmaya döneceği haberini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Tim Cook, bir çok çalışanın çarşamba ve cuma günleri uzaktan çalışabileceğini; pazartesi, salı ve perşembe günleri ofise gelmelerinin isteneceğini açıklamış ve birtakım ekiplerin ise haftada dört ila beş gün ofise geri döneceği bilgisi paylaşılmıştı.

Ama bu haberden sonrasında Apple personellerinin isyanları baş göstermeye başladı. Apple personelleri, hibrit emek verme hikayesinde Tim Cook’a itiraz etti ve ofise dönmeye karşı çıktıklarını açıklayan bir makale kaleme almıştı. Sadece Apple, bunu umursamamış ve hibrit emek verme modelinde ısrar eden olmuştu.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli