e
sv

Apple katlanabilir iPhone için tarih verdi!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, iPhone serisini evvelki kuşak modellere nazaran birkaç teknolojik güzelleştirme ile piyasaya sürmeye devam ederken, şu anda Samsung‘un hakim olduğu bir kategori olan katlanabilir akıllı telefonunu şimdi piyasaya sürmedi.

Fakat şirketten gelen çeşitli raporlar Apple‘ın katlanabilir aygıtı için tarih vermeye başladı. Buna nazaran teknoloji devinin 2023 yılında resmiyet kazanması beklenen katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Analist Ross Young’dan yeni bir rapor, katlanabilir iPhone’un 2023’e kadar piyasaya sürülmeyeceğini, aygıtın büyük olasılıkla 2024 yılında piyasaya sürüleceğini tez ediyor. Şirket, Samsung’un test için Apple’a katlanabilir ekran örnekleri sağladığı düşünülürse açıkça bu yeni telefonun bir prototipi üzerinde çalışıyor. Cupertino merkezli Apple’ın tıpkı gaye için LG Display ile de çalıştığı söyleniyor.

Apple katlanabilir iPhone için tarih verdi!

Evvelki raporlara nazaran, Apple‘ın katlanabilir iPhone’u 8 inçlik esnek OLED ekranla gelecek. Bu yılın başlarında Bloomberg, şirketin bu yeni aygıt üzerinde çalışmaya başladığını fakat şu ana kadar yapılan çalışmaların sadece görüntülemeyle sonlu olduğunu bildirmişti.

Apple, birinci katlanabilir akıllı telefonunu ticari olarak piyasaya sürmekten yıllar uzakta olsa da, rakibi Samsung, pazardaki yerini çoktan belirledi ve şu anda birkaç farklı modelle bölüme hakim durumda.

Huawei’nin bile piyasada birkaç katlanabilir akıllı telefonu var ve yeni bir Huawei P50 Pocket 23 Aralık’ta resmiyet kazanacak. OPPO, Find N’yi 15 Aralık’ta piyasaya sürmeye hazırlanırken, öteki bir Çinli marka Xiaomi, Mi Mix Fold’u zati piyasaya sürdü.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli