e
sv

Apple, M2 işlemcisinin seri üretimine başlamaya hazırlanıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple geçtiğimiz Kasım ayında düzenlediği “One More Thing” isimli etkinlikle birlikte yeni işlemcisi olan M1’i tanıttı. M1 işlemcisi ile gelen yeni MacBook Air, Mac mini ve 13 inçlik yeni MacBook Pro modelleri performansları ile dikkatleri çekmeyi başardılar.

M1 işlemcili yeni MacBook Air’ın incelemesini ise geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz hafta ise M1 işlemcili yeni iPad Pro ve iMac modellerini de tanıtan Apple, işlemcisinin bir sonraki versiyonu olan M2 üzerindeki çalışmalarına da devam ediyor.

 1. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir
 2. Hemşire Maaşı Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar? Hemşire Maaşı Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar?

Bugün Nikkei Asia tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Apple, M2 işlemcisinin seri üretimine başlamaya hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan habere nazaran ilk M2 sevkiyatı önümüzdeki Temmuz ayı içinde gerçekleşebilir. Aynı dönemde ise yeni MacBook modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Kısacası yılın M2 işlemcisini kullanan yeni MacBook modelleri yılın 3. çeyreğinde karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz yıl M1 işlemcisinin üretimini Apple’ın önemli tedarikçilerinden olan TSMC üstlenmişti. Nikkei Asia’nın paylaştığı bilgilere nazaran M2 işlemcisinin seri üretimi de TSMC tarafından gerçekleştirilecek. Yeni işlemcinin M1X olarak adlandırılabileceğini de ekleyelim.

M1’den önce Intel üretimi işlemciler kullanan Apple, hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalarda M serisi işlemcilere geçişin önümüzdeki 2 yıl içinde tamamlanacağını da duyurmuştu. M2 veya M1X adına sahip olması beklenen yeni işlemcinin ne benzer biçimde özelliklere sahip olacağı konusunda ise herhangi bir informasyon bulunmuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli