e
sv

Apple mağazalarını kapatmaya başladı!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, COVID-19’un tesirlerine karşılık olarak daha fazla mağaza kapatmaya başladı. Bloomberg, iPhone üreticisinin, çalışanlar ortasındaki maruziyet ve salgınlardaki artışın akabinde ABD ve Kanada’daki üç mağazasını süreksiz olarak kapattığını bildirdi. Annapolis (Annapolis Mall), Miami (Brickell City Centre) ve Kanada’nın başşehri Ottawa’daki (Rideau Centre) mağazalar 18 Aralık yahut 19 Aralık’a kadar kapalı kalacak.

Etkilenen mağazalarda kaç çalışanın COVID-19 geliştirdiği muhakkak değil. Apple, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, pandemi şartlarını “düzenli olarak izlediğini” ve günlük sıhhat denetimleri, maskeler, ekstra paklık ve fiyatlı hastalık müsaadesini içeren “kapsamlı” bir mağaza güvenliği teşebbüsüne sahip olduğunu belirten evvelki bir açıklamayı yineledi. Tüm çalışanlar geri dönmeden evvel COVID-19 testlerini yaptırmak zorunda kalacak.

Apple mağazalarını kapatmaya başladı!

Bunun üzere kapanışların yakın gelecekte devam edeceğine dair bir katılık yok. Artan enfeksiyon oranları ve yeni koronavirüsün Omicron varyantı etrafındaki belirsizlikle birlikte, bu son dalga geçene kadar daha fazlasının olması şaşırtan olmayacaktır. Bu hareket, sırf Apple’ın değil, birçok mağazadaki perakende çalışanı için kalıcı risklerin de altını çiziyor. Birçok perakende çalışanının maske takması ve sıhhat durumlarını paylaşması gerekse de, hasta müşterilerden kesinlikle kaçınamazlar. Apple mağaza yöneticilerinin COVID-19 semptomları göstermesine karşın astlarına gelmeleri için baskı yapmış olabileceğine dair kaygılar var. Mağazalar riskleri en aza indirebilir, fakat hastalık devam ettiği sürece büsbütün kaçınmak mümkün değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli