Apple TV İle Yapabileceğiniz 6 Harika Şey

Apple TV İle Yapabileceğiniz 6 Harika Şey

Apple TV devletimizde nerede ise fazlaca popüler değil fakat görkemli ve bir fazlaca gizli saklı saklı saklı saklı özelliklerle doludur. Apple TV ile yapabileceğiniz ve muhtemelen bilmediğiniz en iyi özellikleri sizler için listeledik.

Apple TV İle Yapabileceğiniz 6 Harika Şey Parasız Akış Seçeneklerini Bulun

İzlenecek bir şey ararken uygulamaların içinde arama yapmayın. Apple TV’nin evrensel sesli aramasını kullanıyorsanız seçeneklerinizi bilmenizi sağlamak için yüklediğiniz her uygulamayı denetim eder. Hatta bilmediğiniz TV şovunu yada filmi seyretmek için parasız bir yol bile bulabilir.

Bu şekilde içerik bulmak için uzaktan kumandadaki Siri düğmesini basılı tutun ve aradığınız şeyin adını açıklayın. Ekranın alt kısmında görünen sonuçlarda öğenizi seçin. Arama sonucu ekranında, seçeneklerinizin açıklamasının altındaki Kullanılabilir Çevrimiçi satırını bulun. Videoyu tercih ettiğiniz uygulamada başlatmak için Birlikte Aç’ı tıklayın.

Siri ile Süratli İleri Sarın yada Geri Dönün

Bir filmimizde yada TV şovunda tam 102 saniye ileri atlamak mı yoksa 8 dakika geri mi dönmek istiyorsunuz? Siri ve Apple TV’yi kullanarak yapabilirsiniz. Siri Uzaktan Kumandasındaki Siri düğmesini basılı tutun ve Apple TV’ye ne istediğinizi açıklayın: “2 dakika geri git”, “90 saniye ileri git”

Altyazılara ve Ses Ayarlarına Erişme

Apple TV’de bulunan içeriklerin çoğunda isteğe bağlı altyazılar bulunur. Bunlara erişmek için herhangi bir videoyu izlemeye başlayın ve Siri Remote’u aşağı kaydırın. Altyazılar’ı seçin ve peşinden istediğiniz dile kaydırın. O dilde altyazıları açmak için uzaktan kumandayı tıklayın.

iPhone, iPad yada Mac’inizi TV’nizde Görüntüleme

Apple TV ile iPhone, iPad yada Mac’inizi HDTV’nize yansıtabilirsiniz. Bu özellik fotoğrafları büyük ekranda görüntülemek, cihazınızdan video oynatmak yada sunum yapmak için mükemmeldir. Bunu yapmak için iOS, macOS ve tvOS’ta yerleşik bir özellik olan AirPlay Yansıtma hususi durumunu kullanmanız gerekir. Bir oldukça iPhone kullanıcısının telefonu televizyona yansıtmak için zorlandığını biliyoruz fakat bu Apple TV ile oldukça kolaydır.

Geceleri Karanlık Modu Kullanın

Apple TV’nin arayüzü büyük, parlak, çekici renkler ve görüntülerle doludur. Bir tek karanlıkta izliyorsanız bu seçim kesinlikle en iyisi değildir. Bu durumda daha sessiz bir görünümü tercih edebilirsiniz. Apple TV’nin Karanlık Modu ile bunu çözebilirsiniz. Bunu etkinleştirdiğinizde ana ekranın tasarımı kararır ve düşük ışıkta görüntüleme uygun hale gelir.

Apple TV Karanlık Modunu etkinleştirmek için Ayarlar> Görünüm> Karanlık’ı tıklayın.

Akıllı Evinizi Denetim Etmek için Apple TV’yi Kullanma

Evinizi termostatlar, ışıklar ve kameralar benzer halde web bağlantılı akıllı ev cihazları ile otomatikleştirmek için akıllı bir ev modemine ihtiyacınız var. Modem, cihazların birbirleriyle kontakt kurmasına destek sunar ve bu biçim şeyleri web üstünden denetim etmenizi sağlar. Apple’ın Homekit standardını kullanan akıllı ev cihazları için ayrı bir cihaza ihtiyacınız yoktur – Apple TV‘niz bu görevi sizin için oynayabilir.

Girişimcilik nedir Bir girişimci, verimli bir iş fırsatından yararlanmak İçin yalnızca saptamak ve inisiyatif alabilmekla ve bir iş makinesinin esasını oluşturmakla ilgilenmez , aynı vakitte girişimciler aynı vakitte karar alma organları olarak da hareket ederler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli