e
sv

Apple Unleashed Aktifliğinin Tarihi Aşikâr Oldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, Mac bilgisayarlarıyla ilgili çıkan sayısız söylentinin akabinde 18 Ekim Pazartesi günü yeni bir aktifliğe mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Apple’ın pazarlamadan sorumlu kıdemli lider yardımcısı Greg Joswiak, “Unleashed” isimli aktiflikte yeni ve daha güçlü işlemciler görebileceğimizin sinyallerini verdi.

Mevcut Apple M1 SoC’in yerini alan yeni “M1X” yongasına sahip 14 ve 16 inç MacBook Pro’larla ilgili söylentiler gelmeye devam ediyor. Bununla birlikte iPhone 13’e benzeyen yeni bir endüstriyel dizaynın benimseneceği, dokunmatik çubuğun ortadan kaldırılacağı ve HDMI ile bir SD kart yuvası da dahil olmak üzere daha fazla irtibat noktası ekleneceği söyleniyor.

Öte taraftan Apple’ın küçük LED ekranlı modelleri düşündüğüne dair raporlar vardı. Fakat tedarik zincirindeki problemlerin bu planları bozmuş olabileceği konuşuluyor.

Intel işlemcileri kullanan 16 inç MacBook Pro, iki yıl evvelki duyurudan bu yana güncellenmedi. Bloomberg’den Mark Gurman, bu bilgisayarların birçok Apple mağazasında bulunmadığına dikkat çekiyor.

Ek olarak, Apple M1X çipin yenilenmiş bir Mac Mini’de kullanılması bekleniyor. Hem MacBook Pro hem de Mac Küçük, ileri teknoloji modeller için hala Intel işlemciler kullanıyor. Bu nedenle Apple, Intel yongalardan büsbütün kurtulmak emeliyle ARM yongalarını daha fazla aygıtında kullanmayı hedefliyor.

Son olarak, üçüncü jenerasyon AirPods’un önümüzdeki aktiflikte tanıtılmasını bekleyenler de var. 18 Ekim Türkiye saati ile 20.00’da düzenlenecek aktiflik YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli