e
sv

Apple Watch Series 7 eski bir işlemciye sahip: Şirket bundan hiç bahsetmedi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple dün yeni Apple Watch Series 7‘yi duyurdu. Söylentilerin tersine saate yeni bir tasarım gelmedi. Birçok kişi iPhone 12 üzere düz kenarlar görmeyi bekliyordu lakin o denli olmadı.

Apple, sunum sırasında Apple Watch Series 7’nin performansı hakkında tek söz etmedi. Ekseriyetle şirket, yeni aygıtlarının daha süratli yahut daha güç verimliği sunduğunu tez ediyor lakin bu bahis sahnede konuşulmadı. Resmi Apple web sitesinde, Apple Watch Series 7’nin kurulduğu platformdan da hiç bahsedilmiyor.

Çeşitli teoriler ortaya atıldı

Geliştirici Steve Troughton-Smith, Xcode’un (geliştiricilerin Apple aygıtları için uygulamalar oluşturmasına imkan tanıyan bir platform) en son sürümüne dayanarak Apple Watch Series 7‘nin geçen yılki Apple Watch Series 6 ile birebir işlemciye sahip olduğunu doğruladı.

Hem Apple Watch Series 7 hem de Apple Watch Series 6, kod ismi “t8301” olan işlemci üzerinde çalışıyorlar. Tahminen de şirket, aslında çok güçlü olan işlemciyi uygunlaştırmayı gerekli görmedi. Öte yandan çip kıtlığı münasebetiyle saat üretimindeki sıkıntılar nedeniyle Apple’ın bir acil durum planı izlemeye karar verdiğine dair bir teori de var. Bu nedenle, bu jenerasyonda temel bir değişiklik görmedik.

Bu teori, şirketin öteki aygıtların tersine Apple Watch Series 7’nin satışı için muhakkak tarihler açıklamaması gerçeğiyle destekleniyor. Görünüşe bakılırsa, birkaç yıldan beri birinci defa bir Apple akıllı saat,bulunması sıkıntı bir aygıt olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli