e
sv

Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, California Streaming etkinliğinde iPhone 13 serisi öncesinde en yeni akıllı saatini tanıttı. Pekala, Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatı nasıl?

Daha büyük ve daha düzgün olarak lanse edilen Apple Watch Series 7 şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip. Ekranın evvelkine nazaran yüzde 20 daha fazla alana sahip olduğu ve çerçevenin yüzde 40 daha ince ve 1.7 mm kalınlığında olduğu belirtiliyor. Ekran ayrıyeten artık yüzde 70 daha parlak. Kasa hali daha yumuşak ve daha yuvarlak kenarlar ile dikkat çekiyor. Akıllı saatin çatlamaya, suya ve toza güçlü olduğunu da belirtelim.

Uygulamalar da daha büyük ekranlar için optimize edilmiş durumda. Etkileşimi daha kolay, ekranda daha fazla metin gösteren, dokun yahut kaydır özellikli tam klavye sunuyor. Bilhassa Series 7 için yeni saat yüzleri de öne çıkıyor. Artık bisiklet sürüşü için de dayanak sunulurken bisikletten düşmeler için de tespit yapılabiliyor. Geliştirilen idman algoritması ile e-bisikletler için de daha yeterli dayanak sağlandığı paylaşılıyor.

Batarya mühleti ise yeniden 18 saat fakat akıllı saat artık daha süratli şarj oluyor. Eserin yalnızca 45 dakikada yüzde 80 şarj olabildiği belirtiliyor.

Eserin 5 alüminyum rengi bulunmakta. Bunlar; gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, mavi, kırmızı. Ayrıyeten çeşitli renklerde paslanmaz çelik ve titanyum seçenekleri ve Nike ile Hermes modelleri de mevcut. Series 7 mevcut kayışlara uyumlu olmasıyla da kullanıcıları şad edecek.

Sonbahar sonunda satışa sunulacak olan Apple Watch Series 7, 399 dolardan başlayan fiyatlara sahip.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli