Apple’ın M2 işlemcisi, 2022 yılının ilk yarısında yeni MacBook Air ile karşımıza çıkabilir

Geçtiğimiz Kasım ayında düzenlemiş olduğu “One More Thing” etkinliği ile beraber yeni MacBook modellerini ve M1 işlemcisini tanıtan Apple, M1 işlemcisinin yüksek performansı yardımıyla büyük bir başarı elde etti. İlk etapta MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini için kullanıma sunulan M1 işlemcisi, geçtiğimiz aylarda ise yeni iMac ve iPad Pro modelleri için de kullanıma sunuldu.

Nisan ayında gerçekleşen “Spring Loaded” isminde faaliyet ile beraber M1 işlemcisinin yeni versiyonu olarak “M1X” işlemcisinin tanıtılması bekleniyordu ama Apple, işlemcileri hikayesinde herhangi bir izahat yapmadı. Apple ile alakalı sızdırdığı doğru bilgiler ile tanınan “Dylandkt” Twitter üstünden M1 işlemcisi ve yeni MacBook Air modelleri ile alakalı yeni bilgiler paylaştı.

Dylandkt tarafınca aktarılan bilgilere bakılırsa M1 işlemcisinin yeni versiyonu M2 adı ile beraber önümüzdeki senenin ilk yarısında tanıtılacak. M2 işlemcisinin ilk olarak yeni MacBook Air modelleri ile beraber kullanılması umut ediliyor. Yeni MacBook Air modellerinin yeni bir tasarıma ve daha değişik renk seçeneklerine haiz olabileceğini de ekleyelim.

Just wanted to share some details on when to expect the next generation M2 (not the M1X which is reserved for the Pro Mac devices). This processor is on track to release in the first half of 2022 alongside the upcoming colorful Macbook (Air).

— Dylan (@dylandkt) July 5, 2021

Yeni iMac modellerinde yer edinen yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş renk seçeneklerinin yeni MacBook Air modelleri için de sunulması umut ediliyor. Şu an için M2 işlemcisinin ne benzer biçimde teknik özelliklere haiz olacağı hikayesinde ise herhangi bir informasyon bulunmuyor.

Dylandkt’a bakılırsa M1X ve M2 işlemcileri tamamen değişik iki işlemci olarak karşımıza çıkacak. M2’ye oranla daha kuvvetli bir işlemcisi olması beklenen M1X’in gelecek aylarda yeni MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkması umut ediliyor.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli