e
sv

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Battlefield 2042, daha evvel planlanan çıkış tarihinde kullanıcılar ile buluşmayacak. Oyunun geliştiricisi DICE, geçtiğimiz gün oyunun başlangıçta planlanan çıkış tarihi olan 22 Ekim’den yaklaşık bir ay sonraya, 19 Kasım’a ertelendiğini duyurdu. DICE Genel Müdürü Oskar Gabrielson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada gecikmenin büyük ölçüde pandemi sırasında konuttan çalışmanın zorluklarından kaynaklandığını belirtiyor.

Gabrielson, Battlefield 2042 geliştirme takımına atfettiği bir açıklamasında, “Küresel bir salgın sırasında yeni kuşak Battlefield’ı inşa etmek, geliştirme takımlarımız için öngörülemeyen zorluklar yarattı.” diyor.

Gabrielson ayrıyeten, “Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana gerçek ilerlerken takımımızın stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk. Devam eden şartlar, bunun inançlı bir halde olmasına müsaade vermiyor ve grupların konuttan yaptığı tüm sıkı çalışma ile oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu gerçekleştirmek ismine fazladan vakit ayırmanın değerli olduğunu düşünüyoruz.” diyerek gecikmenin nedenlerinden bahsetmiş.

Gecikme haberi, oyuncular için bir hayal kırıklığı olsa da Gabrielson’un bir öbür açıklaması olumlu bir haber olabilir. Gabrielson, DICE’ın bu ay içinde oyunun açık betası hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağını belirtiyor. Battlefield serisinin yeni oyunu, Haziran ayında duyurulmuştu ve gelişmiş çok oyunculu nişancı oyunu olarak dikkat çekiyordu. Oyun, birkaç fütüristik yenilik ile çoğunlukla çağdaş silahlar ve araçlar ile savaşları daha değişik hale getirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte, Battlefield serisi ile özdeşleşmiş devasa haritalar ve çevresel yıkım üzere imza oyun tasarım öğeleri de serinin yeni oyununda bulunmakta.

Son olarak Battlefield 2042’nin, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürüleceğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli