e
sv

Beklenen an geldi! Karşınızda iPhone 13

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple’ın sıradaki iPhone serisini tanıtacağı aktiflik bir müddettir bekleniyordu. Uzun müddettir gündemden düşmeyen ve söylentilerin dönüp durduğu iPhone 13 serisi için aktiflik nihayet gerçekleşti. iPhone 13, yeni seri Apple aygıtlardan beklenen tüm özelliklere sahip diyebiliriz. iPhone 13, daha büyük batarya ve gelişmiş kamera sunuyor.

Tasarım manasında daha küçük çentiklere sahip olan iPhone 13 kulaklık hoparlöründe de yer değişikliğine gitmiş. Aygıtta kulaklık hoparlörü de üst çerçeveye taşınmış durumda. Akıllı telefon, 5,35 mm yüksekliğinde ve 26,8 mm genişliğinde bir çentiğe sahip.

iPhone 13 ve iPhone 13 Küçük tanıtıldı! İşte özellikleri

iPhone 13 modeli düşük güç tüketimli ve 120 Hz yenileme suratına sahip LTPO art panel teknolojisine sahip OLED ekranlarla duyuruldu. iPhone 13’ün, Apple Watch’a misal bir bilhassa her vakit açık bir ekranla gelebileceği esasen konuşuluyordu. Buna nazaran aygıtta ekran kapalı durumdayken bile tarih, saat ve bildirimler üzere birtakım datalar iPhone ekranında görüntülenebilecek.

Yeni iPhone 13 serisine güç verecek olan yonga seti, A15 Bionic olarak karşımıza çıkıyor. iPhone 13 Pro kamera kısmında da kullanıcıları mutlu edecek. Aygıt em ultra geniş kameralar, hem de daha geniş sensörlere sahip. Lidar tarayıcı artık yalnızca Pro modellerde değil tüm modellerde olacak. Yani iPhone 13 ve iPhone 13 Küçük kamerasında Lidar teknolojisi görebilirsiniz. iPhone 13 serisi 128 GB, 256 GB ve 512 GB varyantlarında satışa çıkıyor.

iPhone 13 Mini’ye gelecek olursak, A15 Bionic yonga setine sahip akıllı telefon 12 MP kamera ile piyasaya sürüldü. Tekrar Lidar teknolojisine sahip aygıt iPhone kameralarındaki farkı hissettirecek. Batarya tarafında 2406 mAh karşımıza çıkıyor. iPhone 13 küçük, iOS 15 tabanlı ve 64 GB dahili depolama alanı içeriyor. iPhone 13 küçük, Nano-SIM ve eSIM kartlarını kabul eden bir çift SIM dayanaklı cep telefonu olarak piyasaya sürüldü. Renk seçenekleri olarak ise Siyah, Mavi, Pembe, Mor, Beyaz karşımıza çıkıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli