e
sv

Bilgisayarınızdan Instagram’a fotoğraf yükleme-Uygulamasız!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Instagram elbet bugün en tanınan ve ağır kullanılan toplumsal ağlardan biridir. O denli ki, çoklukla birden fazla akıllı telefonda eksik olmayan uygulamalardan biridir. Lakin, büyük popülaritesine karşın, yalnızca cep telefonu kullanımına odaklanmıştır. Gerçek şu ki, tüm yayınları bilgisayardaki tarayıcıdan görebilir, fakat bir yayın yahut kıssa yüklemek istiyorsanız, yalnızca cep telefonunuzdan bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu da büsbütün yanlışsız değil, zira Instagram web sitesinin kendisi buna müsaade vermemesine karşın, bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yayınlamanıza yahut yüklemenize müsaade veren çok kolay bir yol var.

Artık bilgisayarınızdan gerçekleştirdiğiniz misyonları fotoğrafları bilgisayara aktarmak, düzenlemek, rötuşlamak ve daha sonra oradan yayınlamak için tekrar cep telefonunuza geri göndermek zorunda değilsiniz.

Bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza fotoğraf gönderme

Bunun için yapmanız gereken birinci şey Google Chrome’daki Instagram sitesine gitmek, hesabınıza giriş yapmak ve akabinde Google tarayıcısının sahip olduğu geliştirici aracını etkinleştirmektir. (F12 tuşuna basarak bunu kolay bir hareketle yapabilirsiniz)

Tarayıcınızın yan tarafında (sağ taraf) sayfanın kaynak kodunu içeren bir panel açılacak. Açılan küçük pencerede hiçbir şeye dokunmak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey taşınabilir modu aktifleştirmek. (Bu panelin üst çubuğunda bir cep telefonu ve tablet simgesinin bulunduğu simgeye bir tıklamayla yapabileceğiniz bir şey)

Instagram’ın web sürümünün dönüştürüldüğünü ve taşınabilir aygıtlarda gördüğünüz üzere gösterildiğini otomatik olarak göreceksiniz. Geriye kalan tek şey, sayfayı güncellemek için F5 tuşuna basmak ve Instagram’a yeni içerik ekle düğmesine basabilmek için uygulamanın altındaki simgeleri görüntülemektir.

Artık fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza yükleyebilir yayınlayabiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli