BİM’den fintech ekosistemine ilk adım

Ülkemizin en önemli zincir marketlerinden biri olan BİM, yeni bir mobil uygulama ile karşımıza çıktı. Pandemi ile birlikte daha da önem kazanan temassız ödeme konusunda önemli adımlar atan BİM, BİMPARA isimli mobil uygulaması ile birlikte müşterilerinin birbirlerine para gönderebilmelerini ve temassız bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlayacak.

Hem iOS bununla beraber Android platformunda ücretsiz olarak yer alan BİMPARA uygulaması, kredi kartınızla BİMPARA uygulamasından kendi hesabınıza yükleme yaparak nakit veya kredi kartı taşımadan BİM marketlerinde alışverişlerinizi temassız ödeme ile tamamlamanıza odaklanıyor.

Uygulama üzerinden arzu ettiğiniz kişiye BİMPARA gönderimi yapabileceğinizi de ekleyelim. Gönderilen BİMPARA’lar yine BİM marketlerinde yapacağınız alışverişlerde kullanılabiliyor. Kendi hesabınıza tek seferde en az 50 TL en oldukca 2 bin TL olacak şekilde yükleme yapabilir, başkalarına ise tek seferde en az 10 TL, en oldukca 500 TL olacak şekilde gönderim yapabilirsiniz.

Kısacası bir gün içinde en oldukca 4 seferde ve toplamda en oldukca 6 bin TL tutarında BİMPARA yüklemesi yapabilirsiniz. Mobil uygulamaya sahip olmayan kişilere BİMPARA gönderebileceğinizi de ekleyelim. Mobil uygulama kullanmayan kişiler, gönderdiğiniz tutarı tek seferde harcamalarına imkan verecek bir şifreye sahip olan SMS alacaklar. Şifreyi kasiyere ileterek gönderilen BİMPARA’ları harcayabilirler.

Uygulama üzerinden gönderilen BİMPARA’ların iki yıl kullanım süresi olduğunu da ekleyelim. BİMPARA yüklendikten daha sonra ise BİM kasalarında QR kodla veya uygulamada yer alan 6 haneli kod ile birlikte temassız ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın “Hesabım” kısmında son 3 aya dair tüm hesap hareketlerinizi görebileceğinizi de ekleyelim.

Geçtiğimiz dönemlerde yine BİM’e bağlı bir market zinciri olan File Market’in FİLEPARA isimli uygulaması karşımıza çıkmıştı. BİMPARA ve FİLEPARA uygulamalarının hem tasarım bununla beraber işleyiş açısından çok benzerlik gösterdiklerini de ayrıca ekleyelim.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Zeki Teknoloji nelerdir ve Faydaları Nelerdir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü sanayi devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı bereketli bir … yeniisler.net
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli