e
sv

Binance kendi ağı için 1 milyar dolar fon oluşturdu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kripto para dünyasının en büyük borsası kabul edilen Binance, kendi blok zinciri ile Ethereum’a rakip olmuştu. Ortadan geçen vakit içerisinde BSC ağı inanılmaz büyüdü ve yüzlerce projeye konut sahipliği yaptı. Binance ağını daha verimli hale getirmek için 1 milyar dolar fon ayırdı. 

BSC ağına 1 milyar dolar

Gerek pazar kıymeti gerekse blok zinciri kullanımı açısından Ethereum önder durumda. Bitcoin ağı bile bu kadar geniş bir kullanıma sahip olmadı. Bilhassa DeFi ve NFT rüzgarı ile Ethereum ağı tepe yaptı. Ne var ki Vitalik Butterin pek fazla ağa sahip çıkmıyor ve transfer fiyatları inanılmaz kıymetli. Ağı daha verimli hale getirecek çalışmalar da yavaş ilerliyor. 

BSC ise en düşük transfer fiyatlarından birisini sunuyor ve Binance kendi ağına sahip çıkıyor. Yeni projelere likidite dayanağı, taarruza uğrayan projeler için takviye fonu üzere farklı sigortalar mevcut. Artık ise tarihteki en büyük takviye fonu oluşturuldu. 

1 milyar dolar bütçeye sahip olan fon muhakkak kategorilerde geliştiricilere ve proje sahiplerine sunulacak. 100 milyon dolarlık bütçe Ar-Ge, kripto yatırım eğitimi, analitik eğitim, eğitim kurumu bursları üzere yetenek geliştirme konusuna ayrılmış. 100 milyon dolar gösterilen ilgiye nazaran seçilen projelere likidite olarak aktarılacak. 

100 milyon dolar açık bulma müsabakalarına, 200 milyon dolar da 100 yenilikçi projenin fonlanması için kullanılacak. 500 milyon dolarlık büyük kısım ise sanal gerçeklik, metaverse, finans, yapay zekâ üzere hizmetlerin geliştirilmesi için BSC dışı da dahil olmak üzere farklı altyapı çalışmalarına ayrılacak. 

Binance ağın birinci yılında 100 milyon dolar fon ayırmış ve 40’dan fazla projeye çekirdek fon, 60’dan fazla projeye de takviye sağlamıştı. Tekrar 200 teşebbüs farklı program ve açık müsabakalarında fon elde etti. 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli