e
sv

Biontech aşısı olanlar için yeterli haber!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yaklaşık iki yıldır tüm dünyada gündemden düşmeyen ve bugünlerde Delta ve Mu varyantıyla olayları arttıran korona virüs salgınından kurtulmanın yolu aşı olmaktan geçiyor. Birinci olarak Çin’in Wuhan isimli kentinde ortaya çıkan koronavirüse karşı birçok aşı geliştirildi.

Prof. Dr. Uğur Şahin ile Prof. Dr. Hasret Türeci’nin birlikte geliştirdiği mrna aşısı olan BionTech aşısı ile ilgili Prof. Dr. Uğur Şahin’den bir açıklama geldi. Prof. Dr. Uğur Şahin Covid-19’a karşı geliştirilen aşıların geliştirilmesinde kullanılan mrna metodunun gençleştirme üzerinde de kullanılabileceğini açıkladı.

Prof. Dr. Hasret Türeci ile ortak kurucusu olduğu BioNTech şirketinin CEO’luğunu yapan Prof. Dr. Uğur Şahin ziyan görmüş organların gelecekte yenilenmesini ve gençleşmeyi sağlamak için yenilenmeyi sağlayacak hücrelerin gelecekte mrna yoluyla hücrelere sızdırılabileceğini açıkladı.

Hasarlı organlar mrna ile yenilenebilir

İnsanlık tarihi boyunca yaşlanmanın önüne geçmek için devalar aranmıştır ve günümüzde de bilim adamları bu dermanları aramaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Alman gazetesi Bild’e konuşan Prof. Dr. Uğur Şahin BioNTech’in şu anki çalışmalarından ve gelecekte yürütmeyi planladığı çalışmalardan bahsederken yaşlanmanın biyolojik bir süreç olduğunu tabir etti. Bu sürece dışarıdan müdahale edilebileceğini söz eden Prof. Dr. Uğur Şahin deri hücrelerinin makul faktörlerle yine programlanarak gençleştirilebileceğinin zati yıllar evvel bilindiğini söyledi. Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Prof. Dr. Uğur Şahin: “Bir bilim kurgu sinemasındaki üzere aniden yaşlı insanları genç insanlara dönüştüremezsiniz. Lakin tahminen hasar görmüş bir kalbin yahut başka hasarlı yahut eski organların büsbütün yahut kısmen yaşlanma sürecini aksine çevirebilirsiniz. “dedi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli