e
sv

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 13 Haziran 2021 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Çin’de Bitcoin madenciliğine yönelik baskıların artmasının yatırımcı kaygılarını artırmasıyla, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi 35,000 doların dibine geriledi. 

Bitcoin ve genel hatlarıyla piyasalar üstündeki satış baskılarının artmasında, Forbes’a konuşan, kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’ın, bir başka kripto borsası Coinbase’in halka açılma deneyimindeki hayal kırıklığı yaratan performansı sebebiyle, halka açılma kararlarını gözden geçireceklerini açıklaması da etken oldu.

Gelişmelerin etkisiyle, son 24 saat içerisinde 34,728.19 ve 36,204.29 dolar içinde dalgalanan Bitcoin, yüzde 1.47 düşüşle 34.937.37 dolara gerilerken, birimin haftalık kaybı yüzde 3.13 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa kütlesi de ortalama 9.0 milyar dolarlık düşüşle 655 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum ise, 2,278.17 ve 2,447.23 dolar içinde dalgalandığı son 24 saatte yüzde 1.75 artışla 2,337.39 dolara terfi etti. Birimin haftalık kaybı yüzde 12.84 ve piyasa kütlesi de ortalama 4.0 milyar dolarlık artışla 271 milyar dolar düzeyindeydi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük birimi Tether de, 1.00 dolar dolayında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 0.03 düştü. Birimin haftalık kaybı yüzde 0.03 ve piyasa kütlesi de değişmeyerek 62 milyar dolar düzeyindeydi.

Piyasalardaki dalgalı hareketlerin etkisiyle, kripto para piyasalarının en büyük 100 biriminden 34 birimin kıymeti son 24 saatte düşerken, ilk 10 birimden üç ünite de düşenler arasındaydı.

Bu gelişmelerle bütün piyasalarda toplam hacim 1.0 trilyon 494 milyar dolar ile 1.5 trilyon doların altında kaldı. Kripto para piyasalarında toplam hacim ilk kere;

– 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar, 

– 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar,

– 10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar, 

– 7 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar sınırını aşmıştı.

Toplam 10,410 kripto para biriminin muamele görmüş olduğu 381 piyasadaki toplam piyasa kütlesinin yüzde 43.8’ini Bitcoin, yüzde 18.2’tepsi de Ethereum oluşturuyordu. Bütün piyasalarda 24 saatlik muamele kütlesi de 81 milyar dolar düzeyindeydi.

Bitcoin, El Salvador’da yasal ödeme aracı olarak kabul edilirken, Hollandalı yetkililer kripto para birimini yasaklama çağrısında bulunmuş oldu. Cointelegraph’ın haberine gore, Hollanda Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı bünyesindeki Hollanda Ekonomik Çözümleme Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, ​​”Hollanda Bitcoin’i yasaklamalı” başlıklı bir yazı yayımladı.

Hasekamp, ​​yazının başlığına müsait olarak, Hollanda hükümetinin Bitcoin madenciliği, alım satımı ve saklanması hikayesinde hemen yasak getirmesi gerektiğine dair geniş bir sıralama sıraladı. Yetkiliye gore bu durum, fiyatın düşmesine niçin olabilir, zira Bitcoin “reel bir değere haiz değil ve yalnızca öteki insanoğlu kabul edebildiği için kıymetli.”

Idare edici, kripto paraların hesap birimi, ödeme aracı ve kıymet gizleme aracı olan paranın üç işlevinden hiçbirini yerine getiremeyeceğini savunarak, ortak kripto karşıtı genel görüşe yardımcı verdi. Ek olarak emniyet endişeleri, dolandırıcılık ve sahtekarlık riskleri şeklinde öteki yaygın Bitcoin karşıtı argümanlara da atıfta bulunarak kripto paranın kabahat unsurlarının tercih etmiş olduğu bir enstruman bulunduğunu savundu.

VIDEO: BİLGİSAYARA BİTCOİN ZAMMI

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

akıllı teknoloji

Zeki Teknoloji nelerdir ve Faydaları Nelerdir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye

Kilo Verme Uygulamaları

En İyi Android Kilogram Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak En İyi Kilogram Verme Uygulamaları Zayıflama uygulamaları, …

twitter pazarlama

Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

wordPress site hızlandırma

WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir

Hemşire Maaşı

 

Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar? Hemşire Maaşı Ne Kadar Oldu Hangi Hemşireler Kaç TL Maaşlar Alıyorlar?

Doktor Maaşları

 

Hangi Hekim Ne Kadar Maaş Alıyor Doktor Maaşları Hangi Doktor Ne Kadar Maaş Alıyor yeni işler internet sitemiz

Öğretmenlik Maaşları

 

Kıdem Yılına Nazaran Maaş Öğretmenlik Maaşları Kıdem Yılına Nazaran Maaş yeni işler internet sitemiz daha teferruat için tıkla

Emekli Maaşı

Hesaplama Iyi mi Oluyor Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Oluyor yeni işler internet sitemiz

kiralık vinç Vatanımızda son yıllarda artan yapınak sayısı bununla beraber birtakım sıkıntılı iş alanları da doğurmuştur. Birtakım alanlarda insanoğlu kifayetsiz kaldığından ötürü elektrik ile çalışan cihazlar ya da aletler devreye girmektedir. Bu elektrikli aletlerden biri ise vinçtir. Vinçler desteğiyle insanoğlu birçok işi daha basit ve daha yakın zamanda tamamlayabilmektedir anadolu yakası kiralık vinçler

Meydana getirilen incelemelerde, vinç kullanımının artması ile çalışanlarda gerçekleştirilen sakatlık ya da faydalanma sayılarında bariz düzeylerde azalma olduğu gözlendiği. vinç kiralama Bu ve benzeri etkenlerden ötürü vinç kullanmak, camia içerisinde etraf içerisinde fazlaca yararlıdır ve iş kayıplarını azalttığı için ülke menfaatleri için de fazlaca uygundur. Bizler Doğrultu Vinç olarak 7 24 siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz avrupa yakası kiralık vinçler

Oto Kurtarma Çalgı tamiri, bakımı ve onarımı şeklinde mevzularda başarı göstermiş yol yardım hizmeti, devamlı için tercih edilmelidir.

Oto çekici Yol yardımı hizmetinde, mevzusunun uzmanı usta takımlar, akü, lastik, motor, elektrik ve benzeri birçok mevzuda, en iyi yardımı gerçekleştirmektedir. Oto Kurtarıcı Usta olan elemanlarımız, işlerin erişmesi için, etken emek verme kategorilerini tercih etmektedir.

Ekibimizde Müşteriye Ehemmiyet Verilmektedir Motor Cazibeli

Altınkaya Her sektörde olduğu şeklinde, oto kurtarma sektöründe de, en büyük reklam satın alan memnuniyetidir. Kentler arası cazibeli firmamız, minik araçlarla, minik arızaları onarım edebildiği şeklinde, büyük enstruman kurtarma çekici işlemlerini de gerçekleştirmektedir.,

Bu Hizmet Yazılarına Bakın

mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz  güvenlik kamerası Yeni Nesil Anons Sistemi Emniyet açısından en çok ölçüde olan ve yeni nesil anons sistemleri içinde değerlendirilen Honeywell acil anons sistemi uyarma özelliği bakımından öteki seçeneklerden fazlaca daha etken özelliklere haizdir.

f5market.com Emniyet açısından günün her saatinde en çok emniyet imkanı sunan Honeywell acele anons sistemi yedek parça ve servis olanağına haizdir. Honeywell marka cihazların servis ve yedek parça kategorisindeki tüm problemlerini yakın zamanda çözüme kavuşturuyoruz mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz (*13*)

Firmamızın ihtisas alanı yalnız kurulum ile sınırı olan bir değildir. Kurulum sonrası Honeywell acele anons sistemi için lüzumlu servis işlemleri ve yedek parça temininin yanı sıra, kurulum işlemi için lüzumlu tüm teçhizatlar firmamız tarafınca temin edilmektedir mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz yangın algılama sistemi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli