e
sv

BitMEX CEO’su açıkladı: 5 ülke daha Bitcoin’i yasal para olarak kabul edecek

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tanınan kripto para borsası BitMEX CEO’su Alexender Höptner, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Höptner, çok kısa bir mühlet içerisinde birçok ülkenin El Salvador örneğini takip ederek Bitcoin’i resmi para ünitesi olarak kabul edebileceğinden bahsetti.

Yayınladığı bir blog gönderisinde kripto para bölümünde yaşanan en son gelişmeleri pahalandıran BitMEX CEO’su Höptner, Bitcoin’i yasal bir para ünitesi olarak kabul eden El Salvador ve Lider Nayib Bukele’den övgüyle bahsetti. Höptner, hayli tezlerde bulunarak 2022 yılı bitmeden evvel 5 yeni ülkenin daha Bitcoin’i yasal para ünitesi olarak kabul edeceğini öne sürdü. BitMEX CEO’su Höptner’in açıklamalarından bir kesit şu halde:

“Benim varsayımlarıma nazaran önümüzdeki yılın sonuna kadar 5 ülke daha Bitcoin’i yasal para ünitesi olarak kabul edecek. Gelişmekte olan ülkeler, 2022 yılında kripto para kesimine giriş yapacak.”

Bitcoin’i yasal para ünitesi olarak kabul edecek ülkeler hakkında spekülasyon yapmayan Höptner, gelişmekte olan ülkelerin bu üslup bir karar almasının ardındaki nedenleri sıraladı. Bitcoin’in hudut ötesi süreçleri 7 gün 24 saat çok düşük maliyetlerle gerçekleştirilmesine imkan tanıdığını belirten Höptner, ayrıyeten enflasyonla gayret, siyasalların kendilerini yenilikçi gösterme gayreti ve daha birçok nedenin ülkelerin Bitcoin’i benimselemesinin önünü açabileceğini belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli