e
sv

BMW, tek tuşla aracın rengini değiştiren teknolojisini tanıtacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi’nin (TOGG) da katılacağı CES 2022’ye az kaldı. Fuarda birtakım otomotiv devlerinin de yeni teknolojilerini tanıtmasına şahit olacağız. Örneğin BMW, yeni iX M60’ın yanı sıra birtakım farklı teknolojiler tanıtacak.

Farklı diyoruz zira Roadshow’un belirttiğine nazaran BMW, aracın gövde renginin değişmesine imkan veren bir teknolojiyi CES 2022’de görücüye çıkaracak. Elbette burada bahsedilen şey ton değiştiren boya değil. Yapılan açıklamaya nazaran, bu teknoloji sayesinde tek tuşla arabanın rengi değişebilecek. Sistemin nasıl çalıştığı şimdi aşikâr değil lakin kulağa hayli farklı geliyor.

BMW’nin bir başka teknolojisi de kullanıcılara “son teknoloji bir araç içi sinema deneyimi” yaşatmaya yönelik olacak. Mevzuyla ilgili şimdi diğer ayrıntı yok. Volkswagen de üç ay evvel sinema ve oyun tecrübesi yaşatacak ID.LIFE konseptini tanıtmıştı. Kelam konusu araçta bir projeksiyon ve açıldığında ön camı kaplayan bir perde bulunuyordu. BMW de buna misal bir sistemle karşımıza çıkabilir.

Fuarda görücüye çıkacak BMW iX M60 ise iX xDrive50’yi temel alacak. Birebir batarya paketi (111.5 kWsa) ve çift motor konfigürasyonuna sahip olması beklenen araç, güç tarafında daha fazlasını sunacak. iX xDrive50 516 beygir güce sahip. iX M60’ın ise 600 beygirin üzerine çıkacağı belirtiliyor. Ayrıyeten aracın daha agresif bir tasarım, yeni jant seçenekleri ve kabinde ufak güncellemelerle geleceğini söylemek mümkün.

BMW’nin tüm yenilikleri CES 2022’de ortaya çıkacak. Hususla ilgili ayrıntıları siz pahalı okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz. Fuar, 5-8 Ocak 2022 tarihleri ortasında Las Vegas’ta düzenlenecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli