Bulut tabanlı oyun pazarına adım atmak isteyen Netflix, önümüzdeki yıl platformuna oyunları ekleyebilir

Oyun dünyasının geleceği olarak görülen bulut tabanlı oyun sistemleri gün geçtikçe popülerliklerini artırarak yollarına devam ediyor. Online oyun servislerinin Netflix benzeri bir model ile beraber karşımıza çıktığını sizlere daha ilkin aktarmıştık.

Bugün edindiğimiz bilgilere nazaran online dizi-film seyretme platformu olarak hizmet sunan Netflix, platformuna oyun içeriklerini de ekleyebilir. Oyun sektörüne adım atmak için mühim bir adı de ekibine katan Netflix, daha ilkin Oculus, Electronic Arts, Zynga ve Atari şeklinde şirketler da vazife meydana getiren Mike Verdu‘yu kadrosuna dahil etti.

Edindiğimiz bilgilere nazaran Verdu, Netflix’te oyun yayıncılığına yönelik bir takım kurmak ve tedvir etmek için kadroya dahil edildi. Mike Verdu, doğrudan olarak Netflix COO’su Greg Peter‘a bağlı olarak çalışacak. Bloomberg‘de yer edinen bilgilere nazaran Netflix, önümüzdeki yıl platformuna oyun içeriklerini eklemeye başlayabilir.

Bloomberg’in şirkete yakın bir kaynağa dayandırdığı habere nazaran Netflix, oyunlar için ayrı bir abonelik sistemim oluşturmayacak veye extra ücret istek etmeyecek. Kısacası Netflix aboneleri herhangi bir extra ücret ödemeden oyunlara ulaşabilecekler.

Online oyun severleri alanında pek çok büyük şirketin yer aldığını da hatırlatalım. Google, NVIDIA, Amazon ve Microsoft şeklinde teknoloji devleri bu alanda etken olarak kullanıcılarına hizmet sağlıyor. Netflix şeklinde streaming alanında büyük bir tecrübeye haiz olan bir firmanın bu yarışa dahil olmasının pazarı iyi mi şekillendireceğini ise vakit gösterecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli